گوناگون

ترامپ: احتمال گزینه نظامی وجود دارد

رئیس جمهوری آمریکا که به انگلیس سفر کرده است، طی مصاحبه ای ضمن ابراز آمادگی برای گفتگو با رژیم تهران، امکان اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی را رد نکرد.در این ارتباط، حسن روحانی،  در نشست دیدار جمعی از مسئولان و سفرای حکومت« اسلامی» گفت: «امروز پس از یک سال صبر راهبردی اگر از تعهدات خود در برجام بکاهیم هیچ کس نمی‌تواند ما را ملامت کند.»….

ترامپ با تاکید بر اینکه همیشه شانس برخورد نظامی وجود وجود دارد گفت: زمانی که من برای نخستین بار قدرت اجرایی را در دست گرفتم، رژیم ایران، تروریست شماره یک جهان بود و شاید الآن هم همین است.

ریس جمهور آمریکا در پاسخ به سئوالی درباره امکان استفاده از گزینه نظامی گفت: همیشه این احتمال وجود دارد. آیا من چنین چیزی می‌خواهم؟ نه، ترجیح می‌دهم که از این گزینه استفاده نکنم، اما همیشه این احتمال وجود دارد.

تمرین جنگی ناوهواپیمابر آمریکایی

فیلم زیر: ویدئویی از رزمایش شبیه سازی حملات هوایی آمریکا با مشارکت واحد‌های تهاجمی/جنگ الکترونیک/بمب افکن و واحد هشدار و جاسوسی به همراه ناو هواپیمابر یو اس اس آبراهام لینکلن USS Abraham Lincoln (CVN-72) روز شنبه (یکم ژوئن) در مدخل ورودی دریای عمان انجام شد.

تمرین جنگی ناوهواپیمابر آمریکایی در نزدیکی سواحل ایران
ناو هواپیمابر و بمب‌افکن آمریکایی در خلیج فارس مشق نظامی کردند.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به اعلامیه مرکز فرماندهی نیروی دریایی آمریکا در آن منطقه، گروه ضربت که شامل ناو هواپیمابر«ـآبراهام لینکلن» و بمب افکن «ب-۵۲» است روز اول ژوئن به دلیل اوضاع در ایران ، در نزدیکی سواحل ایران یک تمرین نظامی به انجام رساند.

فرمانده نیروی هوایی گروه متحده نیروهای مسلح آمریکا اعلام کرد:«اتحاد نیروهای زمینی، دریایی و هوایی ما، آن‌ها را قوی تر و کاراتر می‌سازد. ما برای مقابله با هر گونه تهدید در رابطه با آمریکا در این منطقه آماده هستیم».

حسن روحانی، امروز از  “صبر راهبردی نظام” به عنوان عامل از بین رفتن “نقشه‌های شوم” آمریکا نام برد.

روحانی در نشست دیدار جمعی از مسئولان و سفرای حکومت« اسلامی» گفت: «امروز پس از یک سال صبر راهبردی اگر از تعهدات خود در برجام بکاهیم هیچ کس نمی‌تواند ما را ملامت کند.»

این در حالی است که رئیس‌جمهوری آمریکا، که در انگلیس به سر می‌برد، گفته است که گفتگو با رژیم ایران را “ترجیح” می‌دهد؛ او با این‌ همه راهکار حمله نظامی را منتفی ندانست.


به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا