گوناگون

آخرین خبرها در باره تحریم نفتی رژیم ایران

کاهش ۷۰ درصدی صادرات نفت ایران در ماه مه….

صادرات نفت خام و میعانات گازی از ایران در ماه مه و در سایه تحریم های سخت گیرانه ی آمریکا به ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار بشکه در شبانه روز رسید.

به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری بلومبرگ به نقل از تحلیل گران شرکت مشاوره اف جی ای، اعلام کرد که این میزان بیش از ۷۰ درصد کمتر در مقایسه با شاخص متوسط طی چهارماهه اول ۲۰۱۹ بوده است.

در چهارماهه اول صادرات به طور متوسط ۱.۵ میلیون بشکه در شبانه روز را تشکیل می داد.

آمریکا خبر امکان خرید محدود نفت ایران را تکذیب کرد

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران این خبر را که کشورهایی مانند چین و هند که ماه نوامبر گذشته مشمول معافیت از تحریم نفتی رژیم ایران شده بودند، می‌توانند تا زمان رسیدن به سقفی که در خصوص آن مذاکره شده، به خرید نفت ایران ادامه دهند، را تکذیب کرد

برایان هوک با انتشار بیانیه‌ای گزارش روزنامه وال استریت ژورنال را رد کرد و گفت: حتی اگر کشوری به سقف خریدی که قبلاً بر سر آن مذاکره شده بود، نرسیده باشد» با تحریم مواجه می‌شود.

وی افزود: سیاست قاطع ما آن است که خرید نفت از رژیم ایران به طور کامل به صفر برسد.

اظهارات سفیر هند در واشنگتن

سفیر هند در واشنگتن گفت: هند به تمامی واردات نفتش از ایران خاتمه داده است. وی همچنین گفت هند واردات نفت خود از ونزوئلا را هم خاتمه داد زیرا خودش را شریک آمریکا می‌داند. این در حالیست که ترکیه نیز خرید نفت ایران را متوقف کرده است.

یک مقام دولتی ترکیه گفته است که کشورش از ماه مه خرید نفت از ایران را متوقف کرده است. وی با اشاره به این موضوع که ترکیه جزو هشت کشوری بوده است که از تحریم نفتی وضع شده توسط آمریکا علیه ایران برای مدت شش ماه از معافیت برخوردار شده بود، گفته که این کشور در حال حاضر از تحریم نفتی آمریکا علیه جمهوری اسلامی تبعیت می‌کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا