اجتماعی

ذخایر ارزی ایران به کدام بخش‌ها رسید؟

جزئیات عملکرد تسهیلات ارزی اعلام وصول شده صندوق توسعه ملی (به تفکیک نوع بخش اقتصادی و منطقه اجرا) مربوط به دوره از ابتدای تاسیس تا انتهای شهریور ماه سال ۱۳۹۷ نشان می‌دهد در مجموع طی این مدت ۳۵۸ طرح به ارزش ۴۰٫۳ میلیارد دلار از تسهیلات ارزی بهره برده‌اند….

تجارت نیوز نوشت: نفت و گاز بیشترین سهم ارزشی در بین تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی از ابتدای شروع به کارش تا پایان شهریور ماه سال گذشته را دارد.

جزئیات عملکرد تسهیلات ارزی اعلام وصول شده صندوق توسعه ملی (به تفکیک نوع بخش اقتصادی و منطقه اجرا) مربوط به دوره از ابتدای تاسیس تا انتهای شهریور ماه سال ۱۳۹۷ نشان می‌دهد در مجموع طی این مدت ۳۵۸ طرح به ارزش ۴۰٫۳ میلیارد دلار از تسهیلات ارزی بهره برده‌اند.

اما این تسهیلات بیشتر در چه بخش‌هایی صرف شده‌اند؟

ذخایر ارزی

بخش نفت و گاز(بالادستی) از کل این تسهیلات ۱۶ میلیارد و ۷۵ میلیون دلار، بخش نیروگاه از کل این تسهیلات چهار میلیارد و ۷۶۸ میلیون دلار و بخش پالایشگاه از کل این تسهیلات چهار میلیارد و ۵۰۱ میلیون دلار سهم داشته‌اند که بیشترین سهم از کل مبلغ این بخش می‌شوند.

دیگر بخش‌ها نیز به ترتیب بیشترین سهم ارزشی پتروشیمی (بالادستی) سه میلیارد و ۷۴۵ میلیون دلار، صنعت و معدن سه میلیارد و ۵۶۵ میلیون دلار، فولادی دو میلیارد و ۷۱۷ میلیون دلار، حمل و نقل دو میلیارد و ۱۴۷ میلیون دلار، نفت و گاز (پایین دستی) ۳۵۸ میلیون دلار و گروه سیمان، کاشی و سنگ هم ۳۵۶ میلیون دلار از این تسهیلات سهم داشته‌اند.

در کنار این بخش‌ها گروه سایر نیز وجود دارد که اختلاف رقم کل از مجموع کل رقم دیگر بخش‌ها را شامل می‌شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا