گوناگون

درخواست شماری از اساتید اروپایی برای تحریم ارسال سلاح به اسرائیل

۱۵۵ استاد دانشگاه و پژوهشگر اروپایی طی نامه‌ای سر گشاده به کمیسیون اتحادیه اروپا از این اتحادیه خواستند تا خرید و فروش هرگونه سلاح به اسرائیل را تحریم و شرکت این رژیم در برنامه‌های پژوهشی و تحقیقاتی را متوقف کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، این اساتید دانشگاهی در این نامه آورده‌اند: اسرائیل به شکل آشکار حقوق بشر را نقض می‌کند. ما از اتحادیه اروپا می‌خواهیم تا زمانی که اسرائیل به این روند ادامه می‌دهد آن را در زمینه داد و ستد هرگونه سلاح و مهماتی تحریم کند. اسرائیل به طرح Horizon Europe الحاق شده است. باید تا زمانی که اسرائیل دست از نقض حقوق بشر بر نداشته، از شرکت در این طرح پژوهشی اروپا محروم شود.

این اساتید اروپایی با اشاره به مالیاتی که از شهروندان اروپایی برای تحقیق و پژوهش گرفته می‌شود، نوشتند: حضور اسرائیل در این طرح پژوهشی با ارزش‌های اتحادیه اروپا منافات دارد. دانش و نوآوری باید برای خدمت به بشریت و جامعه مورد استفاده قرار بگیرد.

در نامه اساتید خطاب به اتحادیه اروپا آمده است: اسرائیل از تکنولوژی و فن‌آوری برای سیاست‌های اشغالی و آپارتاید استفاده می‌کند. سازمان ملل متحد نقض قوانین بین‌المللی و جنایات جنگی علیه فلسطینان توسط اسرائیل را تأیید کرده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا