گوناگون

جنایت های آمریکا و استیضاح ترامپ

شبکه تلویزیونی سی ان ان اعلام کرد؛ ۵۹ نماینده دموکرات خواستار بررسی روند استیضاح ترامپ شدند….

شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد: در حالی که بین رئیس مجلس نمایندگان و رئیس کمیته قضایی این مجلس بر سر استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اختلاف نظر وجود دارد، اما تاکنون ۵۹ نماینده دموکرات خواستار آغاز روند بررسی استیضاح رئیس جمهموری آمریکا شدند.

این شبکه خبری روز یکشنبه افزود:”جرالد ندلر” رئیس کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا در حالی خواستار آغاز روند بررسی استیضاح دونالد ترامپ شده که نانسی پلوسی رئیس این مجلس با این اقدام مخالف بوده و در گفت و گویی که پشت درهای بسته شده، خواستار زندانی شدن ترامپ است.

سی ان ان ادامه داد: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا مخالف استیضاح بوده، اما موافق با زندان رفتن رئیس جمهور برسرکار است، این یک مشکل در میان دموکرات ها و اختلاف نظر بین آنان می باشد.

بنابراین گزارش، “وولف بلیتز” خبرنگار این شبکه تلویزیونی پیشتر از ندلر پرسیده بود: آیا شما با نانسی پلوسی در مورد استیضاح دونالد ترامپ همسو هستید؟.

ندلر در پاسخ گفته بود: همانطوری که گفتم، بررسی روند استیضاح را آغاز کنید و زمانی که این روند آغاز شد، می‌توان آنگاه همسو شد.

“لوئیز گوترز”(Luis Gutierrez)نماینده سابق دموکرات از ایالت “الینویز” در مورد اختلاف بوجود آمده میان دو فرد مهم دموکرات ها در مجلس نمایندگان درمورد استیضاح ترامپ و دو دستگی بین نمایندگان این حزب بر سر این موضوع گفت: تصور نمی‌کنم که این مشکل بزرگی باشد، چرا که تصمیم در باره اینکه باید روند بررسی استیضاح علیه رئیس جمهوری آمریکا آغاز شود یا نه؟ با اکثریت فراکسیون دمکرات‌ها می باشد.

وی ادامه داد: در این باره  یک فرد همچون نانسی پلوسی و یا رئیس کمیته قضائی مجلس نمایندگان تصمیم نمی گیرند.

گوترز ادامه داد: کمیته قضائی مجلس نمایندگان بنابر قانون اساسی آمریکا یکی از قدرت‌های البته ضعیفی برای استیضاح شخص رئیس جمهوری آمریکا است.

سی ان ان در بخش دیگری از این گزارش گفت: تاکنون نزدیک به ۵۹ نماینده دموکرات خواهان استیضاح و یا آغاز روند بررسی استیضاح شخص رئیس جمهوری آمریکا شده‌اند.

گوترز  افزود: البته معتقدم که رئیس جمهوری آمریکا باید از سوی مجلس نمایندگان استیضاح شود و معتقدم که اسناد و شواهد کافی برای این منظور وجود دارد و قویاً از ندلر حمایت می‌کنم.

سی ان ان در حالی به مساله اختلاف نظر بین رئیس کمیته قضائی و رئیس مجلس نمایندگان در باره استیضاح شخص رئیس جمهوری آمریکا پرداخت که تارنمای پولیتیکو روز چهارشنبه گذشته (۱۵ خردادماه) گزارش داده بود که پلوسی در جلسه‌ای با «ندلر» رئیس کمیته قضائی مجلس نمایندگان از حزب دموکرات و سایر دموکرات‌های ارشد گفته بود: نمی‌خواهم ببینم که او (ترامپ) استیضاح می شود بلکه می‌خواهم او را در زندان ببینم.
ترامپ در واکنش به این اظهارات پلوسی گفته بود: این اظهاراتی وحشتناک، کثیف و شرارت آمیز است.
رئیس جمهوری آمریکا همچنین پلوسی را «عصبی و دارای اعصاب خراب» توصیف کرده بود.

‘سی ان ان’ در مورخ ۲۰ آذر ۱۳۹۷ به نقل از منابع آگاه گزارش داده بود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نگران استیضاح شدن بوده و این موضوع را یک احتمال واقعی می‌داند.

یک منبع نزدیک به رئیس جمهوری آمریکا به این شبکه خبری گفته که ترامپ درباره موضوع استیضاح شدن خودش پس از کنترل دموکرات‌ها بر مجلس نمایندگان اظهار نگرانی کرده بود.
این منبع گفته بود که ترامپ استیضاح شدن را یک احتمال واقعی می‌داند اما مطمئن نیست که عملی خواهد شد.
یک منبع دیگر نزدیک به کاخ سفید در آن تاریخ به سی ان ان گفت که مشاوران در درون کاخ سفید اعتقاد دارند که تنها موضوعی که ممکن است در فرایند استیضاح ‘وصله چسبنده به ترامپ باشد’، موارد نقض مقررات تأمین مالی کارزار انتخاباتی مرتبط با ‘مایکل کوهن’ وکیل سابق ترامپ و پرداخت‌های پول به زنان دارای رابطه غیر اخلاقی با ترامپ است.
صحبت از استیضاح ترامپ در روزهای اخیر در پی ثبت پرونده‌ای از سوی دادستان‌ها در منطقه جنوبی نیویورک تشدید شده است.
در این پرونده برای اولین بار ادعا شده که کوهن زمانی که در جریان کارزار انتخاباتی ۲۰۱۶ قانون را شکست از ترامپ دستور گرفته بود.
دمکرات‌ها می‌گویند که ترامپ یک جرم قابل استیضاح مرتکب شده است و زمانی که دوره‌اش به اتمام برسد می‌توان او را زندانی کرد.
رئیس کمیته قضائی مجلس نمایندگان در آن زمان گفته بود این اتهام‌ها اگر اثبات شود به معنی ‘جرم قابل استیضاح’ خواهد بود.

ایرنا

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا