ورزشی

«ویلموتس» رکورد «کی‌روش» را حفظ کرد

روز گذشته تیم‌ملی فوتبال کشورمان در سئول به مصاف کره‌جنوبی رفت. نتیجه این دیدار تدارکاتی تساوی یک بر یک بود تا رکورد کی‌روش توسط «ویلموتس» پابرجا بماند!…

نیمه اول

دقیقه ۲ اشتباه کیم‌یونگ‌گوون روی ارسال پاس برای هم‌تیمی‌اش سبب تبدیل‌شدن توپ به کرنر برای ایران شد که مدافع کره‌جنوبی کرنر رضاییان را بازگرداند. دقیقه ۱۵ ارسال کرنر سون هیونگ مین با ضربه سر هافبک کره در آستانه تبدیل شدن به گل اول کره قرار داشت که بیرانوند با واکنشی تماشایی این توپ را به کرنر فرستاد. دقیقه ۱۷ ارسال رامین رضاییان از سمت چپ دروازه کره درون محوطه جریمه این تیم به حاج‌صفی رسید، اما ضربه او با برخورد به مدافع کره راهی کرنر شد‌. دقیقه ۲۰ روی ریباند ضربه مهدی طارمی توپ به مهدی ترابی رسید، اما ضربه او با اختلاف بسیار کمی از کنار تیر عمودی سمت چپ دروازه جو هیون وو به اوت رفت‌. دقیقه ۲۳ پاس در عمق هافبک کره به هوانگ این بئوم رسید، اما ضربه او پس از برخورد به پورعلی گنجی با واکنش تماشایی بیرانوند راهی کرنر شد. دقیقه ۳۰ حرکت در عرض انصاری‌فرد و پاس او به جهانبخش در نهایت به طارمی رسید، اما این مهاجم در صحنه‌ای مشکوک روی زمین افتاد. در ادامه ضربه کم‌دقت حاج‌صفی با اختلاف فراوان بیرون رفت‌. دقیقه ۳۵ احسان حاج‌صفی ارسال دقیقی روی دروازه کره انجام داد اما ضربه آرام و نوک پای انصاری‌فرد در اختیار دروازه‌بان حریف قرار گرفت. دقیقه ۳۸ کیم مین جائه از سمت راست زمین ایران توپی را روی دروازه ارسال کرد که بیرانوند در ۲ مرحله آن را در اختیار گرفت. دقیقه ۴۱ شوت دقیق سون هیونگ مین با عکس‌العمل بیرانوند راهی اوت شد. دقیقه ۴۳ ارسال دقیق لی یونگ از سمت چپ دروازه ایران با ضربه نا سانگ هو به تیر افقی دروازه ایران برخورد کرد و جلوی خط روی زمین افتاد. این دیدار در پایان نیمه‌اول با نتیجه بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم

دقیقه ۵۵ مهدی ترابی توپ را به احمد نوراللهی سپرد و ضربه دقیق او از پشت محوطه جریمه کره به کنار کنج تیر افقی برخورد کرد. دقیقه ۵۷ برخورد مرتضی پورعلی‌گنجی و میلاد محمدی سبب شد هوانگ اوی جو در موقعیت تک‌به‌تک با بیرانوند گل اول کره را به ثمر برساند. هوانگ اوی جو به نخستین بازیکنی تبدیل شد که در دوران سرمربیگری «مارک ویلموتس» دروازه ایران را باز کرده است. دقیقه ۶۲ ارسال کرنر رامین رضاییان پس از برخورد به مرتضی پورعلی‌گنجی و مدافع کره به گل تساوی ایران تبدیل شد.این گل به‌نام کیم یونگ گوون ثبت شد. دقیقه ۶۷ کار ترکیبی بازیکنان کره با ضربه سون به رامین رضاییان برخورد کرد و راهی به دروازه ایران نیافت. دقیقه ۸۷ روی اشتباهات متوالی بازیکنان ایران در دفع توپ، ضربه هوانگ این بئوم از کنار دروازه تیم‌ملی کشورمان با اختلاف بیرون رفت. دقیقه ۹۰ لی سئونگ وو پس از خطای رامین رضاییان روی او با مدافع ایران درگیر شد.دقیقه ۱+۹۰ مسعود شجاعی جای مهدی طارمی وارد بازی شد و بازوبند کاپیتانی را از ابراهیمی تحویل گرفت. دقیقه ۲+۹۰ شوت خطرناک سون با واکنش بیرانوند دفع شد. در نهایت این بازی با تساوی یک بر یک تمام شد تا کره‌ای‌ها برای ششمین بازی متوالی حسرت پیروزی مقابل ایران را بخورند.

«ویلموتس» چه گفت؟

«مارک ویلموتس» در نشست خبری پس از بازی تیم‌ملی مقابل کره‌جنوبی عنوان کرد: این مسابقه اگرچه دوستانه بود، اما از نظر من یک دیدار در سطح بسیار بالا بود. هر دو تیم قدرت زیادی از خود نشان دادند. فکر می‌کنم تماشاگران از تماشای این مسابقه که فرصت‌های زیادی را به‌همراه داشت، راضی باشند. وی درباره تجربه رویارویی با کره‌جنوبی در جام‌جهانی ۲۰۱۴ و تفاوت دو بازی گفت: من فکر می‌کنم شرایط آن دیدار با این بازی قابل مقایسه نیست. در حال حاضر چند هفته است که لیگ ایران تعطیل است، اما لیگ کره جریان دارد. با این وجود بازیکنان ایران در این مسابقه توانستند نمایش بسیار خوبی داشته باشند. آنها در این بازی جنگنده ظاهر شدند. سرمربی تیم‌ملی خاطرنشان کرد: تیم ما به روند بازی‌های تهاجمی خود ادامه خواهد داد. تیم ایران یک‌ مجموعه کامل است و همه نفرات تاثیرگذار هستند. «ویلموتس» درباره ارزیابی‌اش از تیم کره تصریح کرد: من درباره تیم حریف صحبت نمی‌کنم. وظیفه من ارزیابی تیم ایران است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا