گوناگون

تحریم یک شبکه گسترده مالی سپاه قدس

آمریکا یک شرکت نفتی عراقی و دو نفر از شرکای آن را به دلیل داشتن پیوند با سپاه قدس پاسداران تحریم کرد….

وزیر خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه ۲۲ خرداد اعلام کرد این شرکت عراقی به سپاه قدس، شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران کمک کرده تا با دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی صدها میلیون دلار اسلحه قاچاق کند.

وی گفت: وزارت خزانه‌داری (آمریکا) این اقدام را برای ممانعت از قاچاق اسلحه از سوی رژیم ایران انجام داده است. آنها از شبکه‌های قاچاق برای رساندن اسلحه به عاملان نیابتی سپاه قدس در عراق و نیز نیروهای داخلی خود استفاده می‌کنند.

وی افزود: بخش مالی دولت عراق و به طور کلی نظام مالی بین‌المللی باید مراقب تاکتیک‌های فریبنده رژیم تهران باشند تا همدست نقشه‌های این رژیم در دور زدن تحریم‌های سپاه و سایر فعالیت‌های شوم آن نشوند.

شرکت نفتی عراقی که هدف تحریم آمریکا قرار گرفته «شرکت منابع ثروت جنوب» یا SWRC نام دارد. این شرکت به طور دقیق‌تر از سوی آمریکا متهم شده است که ابتدا پول‌های دریافتی را در نظام مالی عراق صرف واسطه‌گری کرده و سپس بخشی از آن را به خرید قاچاق سلاح‌هایی اختصاص داده که به دست شبه‌ نظامیان وابسته به سپاه قدس رسیده است.

به گفته وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم این شرکت و دو شهروند عراقی در راستای تحریم پیشین یک شهروند دیگر عراقی به نام ابو مهدی المهندس صورت گرفته است. المهندس مشاور قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، متهم به مدیریت شبکه قاچاق اسلحه و دست داشتن در برخی عملیات خرابکارانه از جمله بمبگذاری در سفارتخانه‌های منطقه و ترور افراد در عراق است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا