گوناگون

گوترش نسبت به طولانی شدن جنگ در یمن هشدار داد

«آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد در نامه به شورای امنیت نسبت به طولانی شدن جنگ در یمن به دلیل بالاگرفتن تنش ها در خلیج فارس هشدار داد….

 

به گزارش روز یکشنبه رسانه های عربی، دبیر کل سازمان ملل متحد به بالاگرفتن تنش ها میان طرف های درگیر در یمن اشاره کرده و افزوده است که میان طرف های درگیر بی اعتمادی وجود دارد بویژه در خصوص اجرای تعهدات توافق صلح استکهلم سوئد.گوترش با بیان اینکه شرایط در الحدیده همچنان شکننده است، افزود: اجرای توافق الحدیده به مثابه آمادگی طرف های درگیر برای حل سیاسی بحران از طریق مذاکره است.

دبیر کل سازمان ملل متحد همچنین بر لزوم اجرای بندهای توافق الحدیده از جمله اجرای آتش بس در این شهر تاکید کرد.

وی در نامه خود به موانع هیات نظارت بر آتش بس الحدیده وابسته به سازمان ملل متحد پرداخت و نوشته است: هیات سازمان ملل متحد با مشکلات لوجستیکی مواجه است.

گوترش از قصد شورای امنیت برای تمدید حضور هیات نظارت بر آتش بس الحدیده خبر داده است.

دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله در مذاکراتی که دسامبر سال گذشته (آذر ۹۷) در استکهلم پایتخت سوئد انجام شد به توافق هایی در خصوص استان های ساحلی الحدیده، تعز و تبادل اسرا دست یافتند، اما این توافق ها با توجه به اختلاف های دو طرف بر سر جزییات آن، به صورت کامل اجرایی نشد.

جنبش انصارالله که سازمان ملل متحد بارها پایبندی اش به توافق استکهلم را تایید کرده است، عامل اصلی انجام نشدن توافق را کارشکنی طرف مقابل و ائتلاف متجاوز سعودی و امارات می داند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا