گوناگون

سرانجام دوئل سیاسی ۴۰ ساله ایران با قدرت های جهان

بهروز بنیادی نماینده کاشمر، بردسکن و خلیل آباد را با طرح این سئوال شروع کرد که « شاید مهم ترین سئوال در شرایط کنونی این باشد که سرانجام این دوئل سیاسی ۴۰ ساله ما با قدرت های جهان چه خواهد شد؟»

این نماینده مجلس دهم صحبت‌های خود را اینگونه ادامه داد: برای پاسخ به این سئوال باید دوران تاریخ معاصر را مرور کنیم. با ایجاد دولت موقت، بین روحانیون و روشنفکران فاصله ای ایجاد شد و با دست خودمان راه مشکل سازی را به دشمن را نشان دادیم. بعد از انقلاب علاوه بر کسب قدرت، مشکلاتی به نام کسب ثروت و فراموشی توده مردم ایجاد شد. اختلاف بر سر ماندن قدرت به جایی رسید که تمام روسای جمهور بعد از دوران ریاست، خود را مقابل نظام قرار دادند. یادمان هستد که فردی با برای برافراشته شدن عدالت به قدرت رسید اما برای عناد با رهبری چنان زیرساخت های کشور را شخم زد که هنوز هم نتوانسته ایم مشکلاتش را حل کنیم.

او به رابطه ایران و عربستان اشاره کرد و گفت: رابطه ایران و عربستان همواره دچار فراز و نشیب بوده است و سه دهه پس از فوت امام خمینی در بدترین وضعیت قرار دارد و با حوادثی مانند حمله به سفارت عربستان و حملات لفظی به این کشور موجب ایجاد بحران بزرگی شده ایم. بدون شک عربستان نیز زمینه ساز بخشی از این مشکلات شده است اما باید هر چه سریعتر از بدترین دوران تاریخی خود با کشورهای منطقه و عربی خارج شویم.

نماینده مردم کاشمردر پایان به تحلیل دلیل انتخاب ژاپن از سوی ترامپ پرداخت و گفت: انتخاب کشور ژاپن از سوی ترامپ برای مذاکره هم پیام جنگ دارد او می‌خواست سرنوشت ژاپن در جنگ جهانی را یادآوری ‌کند.

گزارش تمام اعضای برجامی ما را به این می رساند که آنها مرموزانه به سمت جنگ در حال حرکت هستند، چرا که جنگ برای انها منبع درآمد است.
مستقل

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا