گوناگون

لوپز اوبرادور: مکزیک می‌تواند پیروز جنگ تجاری با آمریکا باشد

رئیس جمهوری مکزیک اظهار داشت هرچند به کمک همسایگان شمالی خود می توانستیم پیروز جنگ تجاری با آمریکا باشیم ولی تصمیم به آغاز چنین جنگی نداریم.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» رئیس جمهوری مکزیک روز دوشنبه اظهار داشت: مکزیک می‌توانست در جنگ تجاری با آمریکا پیروز شود ولی ما به دنبال چنین جنگی نیستیم چرا که این جنگ پیامدهای بسیاری خواهد داشت.

اوبرادو که در جمع سران نظامی مکزیک در پایتخت این کشور سخنرانی می‌کرد برنامه‌های استقرار گارد ملی این کشور برای مرزبانی بهتر از مرز گواتمالا را مطرح کرد.

در این سخنرانی وی گفت: مکزیک به کمک همسایگان شمالی خود می‌توانست در جنگ تجاری با آمریکا پیروز شود ولی این جنگ یک جنگ فرسایشی خواهد بود و پیروزی در آن با از دست دادن بسیاری مسائل همراه است و ما تصمیم به آغاز چنین جنگی نداریم.

مکزیک تاکنون جزئیات برنامه خود برای کاهش مهاجران را اعلام نکرده است.

این گفته‌ها در راستای توافقی است که ۷ ژوئن بین آمریکا و مکزیک منعقد شد و طبق آن مکزیک موظف شده است از ورود مهاجران غیرقانونی از مرز این کشور به آمریکا جلوگیری کند. در صورتی که ظرف ۴۵ روز مکزیک نتواند تعداد این مهاجران را کاهش دهد آمریکا تعرفه کالاهای صادراتی مکزیک به این کشور را افزایش خواهد داد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا