گوناگون

فشارهای گروه‌های خاص برای تعدیل عوارض ساختمانی

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران از اعضای شورای شهر خواست که تحت تاثیر فشار گروهی خاص، نرخ عوارض ساختمانی را کم نکنند.

به گزارش ایسنا، بهاره آروین صبح امروز در جریان بررسی لایحه تعدیل عوارض ساختمانی در مخالفت با کلیات این لایحه از اعضای شورای شهر خواست که به این لایحه رأی مثبت ندهند و گفت: دلیل فوریت در تصویب این لایحه چیست؟ براساس قانون بعد از ۱۵ بهمن نباید عوارض جدید وضع شود و در این مدت سه ماه در سال جدید نیز برخی از شهروندان عوارض خود را پرداخت کردند، تکلیف آنها چه می‌شود؟

وی با بیان اینکه ما نباید کاری کنیم که سیاست گذاری‌ها و مصوبات‌مان متزلزل شود، اظهار کرد: متأسفانه تجدید نظر در تبصره به دستاویزی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه ما نباید سیاست‌های خود را تحت تأثیر فشار گروه‌های ذینفع تغییر دهیم، گفت: از نهادهایی نامه‌هایی می‌آید که اجرای مصوبه متوقف شود و این به نفع ۱۰ الی ۱۲ هزار نفر است و این گروه کوچک لابی گسترده دارند و چه منفعتی در این تجدید نظر در مصوبه عوارض وجود دارد.

وی با بیان اینکه می‌گویند این تعدیل عوارض در تبصره ۳ بودجه ۹۸ قید شده، گفت: قرار بود ضرایب براساس دفترچه محاسباتی واقعی شود، اما حالا دستاویزی شده که گروه‌های ذی نفع آن را کاهش دهند و چرا باید کوتاه بیایم در حالی که این لایحه اقناع کننده نیست و با اهداف شورای شهر پنجم منطبق نیست.

وی خطاب به اعضای شورای شهر گفت: چرا می‌خواهید تحت تاثیر فشارها کوتاه بیایید و نباید شورای پنجم را شواریی کوتاه آمده در برابر گروه‌ها جلوه دهیم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا