گوناگون

توقف عبور پرواز‌های خارجی از آسمان ایران

برخی شرکت‌های هواپیمایی اعلام کردند از پرواز در حریم ایران خودداری خواهند کرد…


به گزارش صدای آمریکا، به دنبال هشدار سازمان هوانوردی آمریکا و منع هواپیماهای آمریکایی از پرواز بر فراز تنگه هرمز و آب‌های ایران، برخی شرکت‌های هواپیمایی اعلام کردند که آن‌ها نیز از پرواز بر فراز بخش‌هایی از ایران خودداری خواهند کرد.

آسوشیتدپرس گزارش داد: تاکنون شرکت‌هایی چون بریتیش ایرویز، لوفت هانزا، اتحاد و ک.ال.ام اعلام کرده‌اند که پروازهای خود بر فراز بخش‌هایی از ایران را متوقف خواهند کرد.

همچنین شرکت هواپیمایی “کانتاس” استرالیا اعلام کرد که پس از سرنگونی پهپاد تجسسی آمریکا، از پرواز بر فراز تنگه هرمز و دریای عمان اجتناب خواهد کرد.

احتمال می رود برخی شرکتهای دیگر هواپیمایی نیز طی ساعات آینده تصمیم مشابهی اتخاذ کنند.

در بیانیه ها گفته شده است: خطر سرنگونی یک هواپیمای غیر نظامی در جنوب ایران یک خطر واقعی است. ما نسبت به دوری از منطقه تنگه هرمز توصیه می کنیم زیرا احتمال اشتباه برای شناسایی هویت هواپیماها وجود دارد.

گفته شده روز گذشته چندین هواپیمای مسافربری هنگام برخورد موشک سپاه پاسداران با پهپاد آمریکایی در منطقه خلیج فارس در پرواز بوده‌اند.

این دستورالعمل در حالی صادر شده است که تنش میان رژیم ایران و آمریکا در منطقه روز پنجشنبه با هدف قرار گرفتن یک پهپاد تجسسی آمریکا در خلیج فارس وارد مرحله تازه ای شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا