حقوق بشر

یازدهمین روز اعتصاب غذا؛ گزارشی از آخرین وضعیت امیر ستاری رئوف

امیر ستاری رئوف شهروند ساکن تبریز و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری دیماه ۹۶ در یازدهمین روز اعتصاب غذای خود به سر می برد. وی در اعتراض به عدم رسیدگی و ایرادات موجود در پرونده‌اش از روز دوشنبه ۲۰ خردادماه در زندان تبریز دست به اعتصاب غذا زده است. …

به گزارش خبرگزاری هرانا،  پنجشنبه ۳۰ خردادماه ۹۸، امیر ستاری رئوف، از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری دیماه ۹۶ در یازدهمین روز اعتصاب غذای خود به سر می‌برد.

به گفته یکی از نزدیکان این زندانی، امیر ستاری رئوف طی تماسی که اخیرا با خانواده خود داشته خبر از انتقال به زندان رجایی شهر کرج و تداوم اعتصاب غذایش داده است.
امیر ستاری رئوف از تاریخ ۲۰ خردادماه در زندان تبریز دست به اعتصاب غذا زد. وی طی تماسی که با نزدیکان خود داشته ضمن اعلام اعتصاب غذای خود دلیل این اقدام را اعتراض تعویق در رسیدگی به پرونده و ایرادات موجود در آن عنوان کرده و این مشکلات را نتیجه دخالت های فراقانونی نهادهای امنیتی دانسته بود.

این زندانی روز یکشنبه ۲۶ خردادماه ۹۸، پس از ضرب و شتم به سلول انفرادی زندان تبریز منتقل شده بود.

امیر ستاری رئوف در تاریخ ۱۱ دی‌ماه ۱۳۹۶ و در جریان اعتراضات سراسری دی ماه توسط مأموران امنیتی همراه با ضرب و شتم بازداشت و بعد از یک روز به دادسرای تبریز و پس از آن به بند قرنطینه زندان تبریز منتقل شد. این شهروند پس از ۲۵ روز با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

وی در تاریخ ۱۶ خردادماه ۹۷ توسط شعبه دو دادگاه انقلاب تبریز به اتهام “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی” به ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شد و این حکم در شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی عینا به تائید رسید.
امیر ستاری رئوف در تاریخ ۱۹ تیرماه سال گذشته جهت تحمل دوران محکومیت ۷ ماهه خود راهی زندان تبریز شد.

در تاریخ ۲۷ شهریور ماه همان سال و در سومین ماه حبس مجددا توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز به اتهام “توهین به رهبری” به ۶ ماه حبس تعزیری دیگر محکوم شد.

شعبه ۱۱ اجرای احکام دادگاه انقلاب تبریز در تاریخ ۲۹ آبان ماه ۹۷ و بدون اطلاع این زندانی اقدام به تجمیع دو پرونده کرده و در پی این موضوع شعبه سوم تجدید نظر استان آذربایجان شرقی احکام صادره را «خلاف بیّن شرع» دانسته و حکم ۷ ماه محکومیت تائید و اجرا شده وی به ۵ سال حبس تعزیری افزایش پیدا کرده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا