اجتماعی

معیشت ۲‌هزار دستفروش در خطر

یک عضو فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران گفت: حدود ۲‌هزار دستفروش در محدوده مرکزی شهر فعال هستند و نباید معیشت این افراد را به خطر انداخت.

حجت نظری در خصوص ساماندهی دستفروشان محدوده چهارراه ولی عصر افزود: چندی پیش جلسه‌ای متشکل از نمایندگان نیروی انتظامی، وزارت ارشاد، خانه تئاتر و کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران برگزار شد و یکی از مصوبات آن، این بود که در خصوص فضای پیرامون حاشیه تئاتر شهر مطالعاتی انجام شود نه اینکه دستفروشان جمع‌آوری شوند.

وی ادامه داد: فشارهایی برای جمع آوری دستفروشان وجود داشت و موجب شد تا شورای تامین دستور جمع آوری دهد.

نظری تاکید کرد: معتقدم هر طرحی که یک طرف آن انسان است باید با تأمل بیشتری اجرا شود. حدود ۲‌هزار دستفروش در محدوده مرکزی شهر فعال هستند و نباید معیشت این افراد را به خطر انداخت. وی تاکید کرد: اگر مصوبه ساماندهی مشاغل بی‌‌‌کانون اجرا شود، مشکلات دستفروشی مترو نیز رفع می‌شود.

به گزارش مهر، وی گفت: مصوبه ساماندهی مشاغل بی‌‌‌کانون چهار ماه در شورای شهر پیش تصویب شد اما تاکنون شهرداری اقدامی در این خصوص نداشته است.

نظری افزود: بنا داریم با الکترونیکی کردن عرضه و تقاضا بتوانیم این موضوع را تاحدودی رفع کنیم؛ البته این موضوع زمان بر است و می‌توان با اپلیکیشنی خاص دست واسطه‌ها را از این موضوع کوتاه کرد و ساماندهی انجام شود.

وی تاکید کرد که سد معبر طبق قانون ممنوع است اما می‌توانیم دستفروشی را به رسمیت بشناسیم، چراکه معابری داریم که می‌توانیم به دستفروشان اختصاص دهیم یا می‌توان از ون ها و وانت‌ها نیز در این طرح استفاده کرد.

آرمان امروز

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا