گوناگون

دعوای جهانگیری و روحانی

حکایت مودبانه ای نیست ولی وقتی زمین سفت باشد گاو از چشم گاو می‌بیند.

آقای روحانی فرموده‌اند که اصلاح طلبان می‌خواهند دولت کریمه‌اش را زمین بزنند. مگر این دولت ایستاده است که زمین بخورد. این دولت در حال سینه خیز به چاله فناست. تلویزیون از خواهرزاده رئیس جمهور می‌گوید و سپاه هرچه مفسده انجام شده را رصد کرده و در حال نقد کردنش است.

اصلاح طلبان دو نوعند. نوع اول که در دولت مستحیل شده‌اند و فرقی با افراد روحانی ندارند.

نوع دوم که درحال تبدیل به جریان سوم است (اگر احمدی نژاد و آمدنیوز نامش را به اسم نزنند) یک جریان قوی سالم اعتقادی است که در دولت روحانی خوشبختانه سِمت و مقامی نگرفته‌اند. حتی به شهرداری هم نرفته‌اند. این جریان سوم در انتخابات ۱۴۰۰ در هر شرایطی رئیس جمهور خواهد ساخت و رقیبش چه جهانگیری و لاریجانی چه جلیلی و احمدی‌نژاد باشد، کاندیدایش پیروز انتخابات است. جریانی است ضد فساد و رانت که اخیرا هم مورد توجه رهبری قرار گرفت.

لذا روحانی یک دهن‌کجی آشکار به اصلاح‌طلبان هر دو دسته کرده است. نمی‌بیند که آتش زننده برجام رئیس کمیسیون امنیت ملی شده است؟ نمی‌بیند که مدیرانش در حال تغییر قیافه‌اند. روحانی که زیرکی‌اش در سیاست خارجی مفید است در سیاست داخلی یک فرد زیادی سیّاس است که دلزده می‌کند. ایشان توجه ندارد که با کابینه دومش و اعتراضات دی ماه، هم خودش را سوزاند و هم اصلاح‌طلبانی را که از او حمایت کردند.

جدا شدن جهانگیری قطعا وی را تطهیر نمی‌کند ولی حُریتی به وی می‌بخشد که مدت‌ها برای بهره‌‌گیری از مواهب دنیا به تأخیر افتاده است.

آقای روحانی با ظریف هم چنین معامله‌ای کرد ولی همان بدنه دوم اصلی و پاک اصلاح‌طلب فضایی ساختند که ظریف با تفقد رهبری برگردد.

آقای روحانی! شما نه مظلومیت شهید بهشتی را دارید که قلب تاریخ شوید نه ادبیات انسانی محمد خاتمی. قدرت قبلی احمدی نژاد را هم ندارید. هرکس چنین بی‌هنر باشد همان به که ادب و متانتی گِرد خود داشته باشد وگرنه امتحان کنید: ده روز بعد از جهانگیری دولت شما سقوط خواهد کرد. خسارتی که در این ویژگی غیر ایمانی شماست و مملکت را به فغان درآورده؛ شاید بسیار بیشتر از تعویض یک دولت باشد. اگر در مجلس آینده حتی ده درصد از حامیان روحانی با تابلوی حامی در کوره دهات کشور رأی آوردند او رئیس جمهور موفقی بوده است.

آه که همه تلخی عمر آدمی از بی‌تجربگی اوست.
علی صارمیان
مستقل

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا