اخبار

تازه ترین دور تحریم ها؛ واکنش های تهدید آمیز و بالا گرفتن تنش

با اعمال دور تازه تحریم های یکجانبه، ترامپ در یک رشته پیام به تهدید ایران پرداخت. همزمان سخنگوی وزارت خارجه ایران این اقدام ها را ” بسته شدن همیشگی راه دیپلماسی ارزیابی کرد.

سخنان تهدید آمیز و اقدامات تحریک آمیز ترامپ به ضد صلح و به زیان حقوق مردم منطقه!

یورو نیوز-دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا ایران را تهدید به پاسخ قدرتمند و کوبنده در صورت حمله به هر هدف آمریکایی کرد.رییس جمهوری آمریکا در توییتر نوشت: «هر گونه حمله از سوی ایران به هر هدف آمریکایی با نیرویی قدرتمند و کوبنده مواجه می‌شود.»

به نظر می‌رسد توئیت آقای ترامپ در واکنش به سخنان حسن روحانی، رییس جمهوری ایران که گفته بود «کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده است» باشد.

در این رشته توییت آمده است: «رهبران ایران معنی کلماتی چون «خوبی» یا «دلسوزی» را هرگز نفهمیده‌اند. متاسفانه تنها چیزی که آن‌ها درک می‌کنند زور و قدرت است. آمریکا بزرگترین قدرت نظامی در جهان است و تنها در دو سال گذشته ۱.۵ تریلیون دلار در آن سرمایه‌گذاری شده است.»…

رییس جمهوری آمریکا این رشته توییت را با تهدید مستقیم ایران پایان داد: «سخنان توهین‌آمیز و جاهلانه ایران که امروز بیان شد تنها نشان دهنده این است که آنان فهمی از واقعیت ندارند. هرگونه حمله از سوی ایران به هر هدف آمریکایی با با نیرویی قدرتمند و کوبنده مواجه خواهد شد. در برخی مکان‌ها کوبنده به معنی نابودی کامل است. دیگر خبری از جان کری و اوباما نیست.»…

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به تحریم های تازه آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان به تصمیم اخیر آمریکا برای تحریم رهبری ایران و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، عباس موسوی در صفحه شخصی خود در توئیتر در این ارتباط نوشت:«تحریم بی‌حاصل رهبری ایران و نیز فرمانده دیپلماسی کشور یعنی بسته شدن همیشگی راه دیپلماسی با دولت مستأصل آمریکا. دولت ترامپ در حال نابودی همه سازوکارهای جا افتاده بین المللی برای حفظ صلح و امنیت جهانی است.»بر اساس این گزارش موسوی در پایان توییت خود از هشتگ تیم “بی” استفاده کرده است.

ظریف: تیم “بی” برای جنگ توطئه می‌کند

ظریف در توییتی تاکید کرد که تیم بی برای جنگ توطئه می‌کند.به گزارش ایسنا، وزیر امورخارجه کشورمان سه شنبه شب در صفحه تویبتر خود ضمن بازنشر مقاله سال ۲۰۱۷ “جان بولتون” و سناریوی جنگ طلبان برای چگونگی خروج از برجام نوشت: ” می‌خواهید بدانید عده‌ای با گذشته اثبات‌شده شأن در بیزاری از دیپلماسی، چگونه ناگهان به گفتگو علاقه‌مند شده‌اند؟ فقط نسخه جان بولتون در سال ۲۰۱۷ برای نابودی برجام را بخوانید. ایران هرگز میز مذاکره را ترک نکرد. تیم بی، ایالات متحده را بیرون کشید و برای جنگ توطئه می‌کند.”

بررسی تحریم‌ها در کمیسیون امنیت ملی مجلس ؛ جنگ طلبان داخلی و اقدام علیه منافع ملی

جهان صنعت- کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی قرار است جلسه‌ای برای بررسی اقدامات و تحریم‌های اخیر آمریکا برگزار کند. سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی درباره تحریم‌های اخیر واشنگتن گفت: تحریم‌های جدید آمریکا علیه مقامات و شخصیت‌های کشورمان به ویژه شخصیت‌های نظامی و سپاه پاسداران نشان‌دهنده استیضاح، ناکامی، ذلت آمریکا و ترامپ است.

وی تاکید کرد که این تحریم‌ها نشان می‌دهد مقاومت جمهوری اسلامی ایران برای پاسخ باعث استیصال آمریکا شده است. آنها از یک طرف مذاکره بدون پیش‌شرط را مطرح کرده، واسطه می‌فرستند و از طرف دیگر پهپاد ضدجاسوسی به کشورمان فرستاده و بعد تحریم‌های جدید اعمال می‌کند. اینها همه نشان‌دهنده ناکامی‌های پی‌درپی ترامپ در مقابل ایران است که باعث سردرگمی و استیصال شده است. نقوی‌حسینی تاکید کرد: این تحریم‌ها نشان‌دهنده حقانیت مواضع انقلابی مقام معظم رهبری مقابل آمریکاست و اینکه دولت آمریکا قابل مذاکره و اعتماد نیست و چیزی به نام مذاکره نمی‌تواند در این شرایط در دستور کار قرار بگیرد…

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا