بین‌المللی

هشدار روسیه به آمریکا: درباره عواقب اعمال فشار بر ایران خوب فکر کنید

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه شدیداللحنی، اقدامات تحریک‌آمیز، ازجمله نظامی و خط مشی آمریکا در برخورد با ایران را به‌شدت محکوم کرده و یادآور شد، اعمال تحریم‌های بی‌اساس جدید، تمامی پل‌ها برای گفت‌وگو با مقامات تهران را به آتش کشید.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، مقامات واشنگتن باید به خوبی بیاندیشند که خط مشی در پیش گرفته آنها در برخورد با تهران به کجا منجر خواهد شد.

در این بیانیه آمده است: «مقامات مسکو به شدت نگران آن هستند که ایالات متحده اکنون بیشتر از یک سال است که در صدد افزایش تنش‌ها در پیرامون ایران بوده و اتهامات بدون پایه و اساسی را به این کشور وارد و به طور یکجانبه از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در زمینه تامین صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران خارج شده است. علاوه بر آن، واشنگتن به طور مرتب اعمال فشارهای تحریمی گسترده‌ای را علیه ایران در پیش گرفته و به اقدامات تحریک آمیز، از جمله نظامی، پرداخته است و از مقامات تهران که اقداماتشان کاملاً صلح آمیز و در چارچوب تعهدات خویش در قبال برجام بوده و بطور کامل تحت کنترل کامل آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دارد تقاضا کرده تا به سازش بی پایه و اساسی، از جمله چشم پوشی از منافع قانونی ایران در عرصه بین المللی دست بزند.»

آمریکا خود را محق می‌داند هر کسی که در مقابل دیکتاتوری او سر خم نکند، را تنبیه کند

وزارت امور خارجه روسیه یادآور شده است: «واشنگتن با اعمال تحریم‌های شخصی علیه مقامات بلندپایه و رهبر معظم انقلاب اسلامی، آیت‌الله علی خامنه‌ای، در حقیقت تمامی پل‌ها که ممکن بود به امکان گفت‌وگو با تهران بیانجامد را به آتش کشیده است. آنچه که در پیش روی ما قرار دارد، تلاش دائمی آمریکا برای دیکته کردن خواست و اراده خود بر سایر کشورهای جهان است. مقامات واشنگتن خود را یک قاضی جهانی تصور می کنند که می‌توانند سیاست تهاجمی خود را اجرا کرده و هر کسی که در مقابل دیکتاتوری آمریکا سر خم نکند را تنبیه کنند.»

در بیانیه وزارت خارجه روسیه تاکید شده دولت آمریکا باید به خوبی فکر کند که این سیاست بی پروا و تهاجمی در برخورد با ایران به کجا منجر خواهد شد این خط مشی نه تنها اوضاع در خلیج فارس و به‌طورکلی منطقه خاورمیانه را دچار بی ثباتی می‌کند، بلکه به سیستم امنیت بین‌المللی آسیب می‌رساند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا