حقوق بشر

نامه جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی به رئیس قوه قضاییه رژیم«ولایی»

جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه،حکومت «اسلامی» خواستار “اجرای صحیح و کامل قانون به ویژه ضوابط و قوانین مربوط به تفکیک زندانیان‌ بر اساس آیین نامه سازمان زندان‌ها” شده‌اند…

به گزارش خبرگزاری هرانا،  علیرضا شیرمحمدعلی، ۲۱ ساله و  اهل محله نازی آباد تهران در تاریخ ۲۴ تیرماه ۹۷ به دلیل فعالیت در فضای مجازی بازداشت شد و از بابت اتهامات “توهین به مقدسات”، “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی”، “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد. در تاریخ ۲۰ خردادماه توسط دو زندانی دیگر در این زندان با ضربات پرتعداد چاقو به قتلرسید. روز چهارشنبه ۲۲ خردادماه، پیکر وی بدون اعلام عمومی قبلی در قطعه ۳۲۴ بهشت زهرا تهران بهشت زهرابه خاک سپرده شد.

نویسندگان این نامه با اشاره به “قتل وحشیانه و دلخراش” علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ، “نسبت به عدم اجرای صحیح قانون در بخش‌هایی از قوه قضاییه و عدم موافقت با مرخصی‎های مناسبتی، استحقاقی، استعلاجی، اضطراری و محدودیت استفاده از تماس تلفنی و…. اعتراض کرده‌اند. آنها سازمان زندان‎ها و قوه قضاییه را مسئول زندانیان سیاسی اعلام کرده و نسبت به عدم احقاق حقوق زندانیان هشدار داده‌اند.

علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی، شامگاه ۲۰ خرداد (۱۰ ژوئن) در ندامتگاه مرکزی تهران بزرگ ( فشافویه)، علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی، به دست دو زندانی غیرسیاسی که یکی از آنها محکوم به اعدام بود، به قتل رسید.

این نامه را خانواده زندانیان سیاسی: رضا آقاخانی، رویین عطوفت، امیر سالار داوودی، نصرالله لشنی، علیرضا گلی پور، محمود بهشتی لنگرودی، اسماعیل عبدی، محمد حبیبی، سهیل عربی، جعفر عظیم‌زاده، فرشید(احمد) شجاعی، مسعود کاظمی، آتنا دائمی و محمد پارسی امضا کرده‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا