بین‌المللی

خنثی سازی یک کودتای دیگر در ونزوئلا

وزیر ارتباطات ونزوئلا از خنثی سازی یک کودتای دیگر در ونزوئلا خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از تاس، «خورخه رودریگز» وزیر ارتباطات ونزوئلا از خنثی سازی یک کودتای دیگر در ونزوئلا خبر داد.

رودریگز گفت: ما فیلم هایی داریم که نشان می دهد افرادی قصد انتقال اسلحه و پول برای کودتا داشتند. کودتاچیان برنامه‌ریزی کرده بوده‌اند تا انبارهای مهمات و فرودگاه نظامی شهر کاراکاس را به تصرف خود در آورند.

وی افزود: آنها همچنین می خواستند که «رائول بادولا» وزیر دفاع سابق ونزوئلا را از زندان آزاد کنند و او را رئیس‌جمهور اعلام کنند. علاوه بر این کودتاچیان قصد داشتند که با همکاری عوامل خارجی، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا را نیز به قتل برسانند.

مادورو: تروریستها و فاشیستها را بازداشت و به زندان افکندیم

رئیس جمهور ونزوئلا به کشف و خنثی سازی کودتای جدید در این کشور واکنش نشان داد.

به گزارش مهر به نقل از العربی الجدید، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا به کشف و خثنی شدن کودتای جدیدی علیه خود واکنش نشان داد.

وی افزود که نیروهای امنیتی این کشور کودتای مخالفان که شامل ترور وی و شخصیت های سیاسی بارز دیگر و نشاندن افسر سابق ارتش که در حال حاضر در زندان به سر می برد به جای مادورو بود را خنثی کرده اند.

مادورو گفت: ما باند فاشیستی-تروریستی که به دنبال حمله به جامعه ونزوئلا و دموکراسی آن بودند را کشف و منهدم کردیم. ما اعضای این باند را به همراه مدارک و ادله کامل بازداشت کردیم و آنها در پشت میله زندان هستند.

رئیس جمهور ونزوئلا بیان کرد: به مدت ۱۴ ماه تحرکات این گروه جنایتکار و فاشیست را زیر نظر گرفتیم.

وی آمریکا و کلمبیا را به حمایت مالی از کودتاگران متهم کرد.

رئیس جمهور ونزوئلا با اشاره به اینکه در میان کودتاچیان اسرائیلی‌ها قرار دارند، بیان کرد: آنها به دنبال طرح ترور من و نابودی زیر ساختهای تلفن و اینترنت در ونزوئلا بودند. این قاتلان به دنبال رسیدن به قدرت از طریق به راه انداختن حمام خون بودند آیا این سیاست است؟ امکان ندارد که ما آنها را معارض بنامیم زیرا کسانی که به دنبال قتل و تخریب هستند، مشتی قاتل، فاشیست و تروریست هستند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا