گوناگون

نشست وین، قیمت نفت را کاهش داد

در پی نادیده گرفتن تحریم های آمریکا از سوی اتحادیه اروپا و آمادگی برای تبادلات تجاری با ایران در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، قیمت نفت بامداد روز شنبه با کاهش همراه بوده است.

شرکت سیکین آلفا مستقر در نیویورک نوشت؛ به دنبال توافق کشورهای اروپایی با ایران برای عادی سازی روابط تجاری از طریق ساز و کار مالی اینستکس و انتشار خبر دیدار احتمالی رهبران امریکا و چین قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت (WTI) با کیفیت‌ترین نفت خام موجود جهان با ۱.۶ درصد کاهش به ۵۸.۴۷ دلار رسید.

اختلاف تجاری امریکا و چین دو اقتصاد بزرگ جهان بر قیمت نفت تاثیر گذاشته و سبب تشدید نگرانی در مورد کند شدن رشد اقتصادی و به دنبال آن کاهش تقاضا برای نفت شده است.
نشست

ایران تاکید دارد که اروپایی ها خرید نفت و یا با ارائه یک خط اعتباری روابط تجاری با تهران را حفظ کنند این درحالی است که دولت ترامپ کشورهایی را که خواهان خرید نفت از ایران هستند به تحریم تهدید کرد.

دوازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین پایتخت اتریش روز گذشته، پس از نزدیک به سه ساعت و ۳۰ دقیقه مذاکره میان طرف‌های شرکت‌کننده به پایان رسیده است.

این نشست در سطح معاونان و مدیران کل سیاسی ایران و گروه ۱+۴ به ریاست هلگا اشمید دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در هتل کوبورگ وین برگزار شد.

هدف از این نشست، اطمینان از ادامه اجرای برجام در تمامی ابعاد آن و تبادل‌نظر درباره راه‌های مقابله با چالش‌های ناشی از خروج و اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران عنوان‌شده بود.

ایرنا

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا