گوناگون

ترامپ: زرادخانه هسته‌ای خود را ارتقاء می‌دهیم

رئیس جمهور آمریکا در جمع نظامیان این کشور در کره جنوبی از ساخت جنگ افزارهای جدید و ارتقاء زرادخانه هسته‌ای آمریکا خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، رئیس جمهور آمریکا، یکشنبه گفت که کشورش در پی ارتقاء زرادخانه هسته‌ای و ساخت سلاح‌های جدید است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا ساعاتی پس از دیدار با رهبر کره شمالی در جمع نظامیان این کشور در پایگاه هوایی «اوسان» نزدیک سئول، پایتخت کره جنوبی، گفت: «ما در حال بازسازی و بهبود کامل و در بعضی موارد در حال دست یابی به جنگ افزارهای هسته‌ای جدید هستیم – ما هرگز نمی‌خواهیم از آن‌ها استفاده کنیم، اما بیشترین و بهترین را در جهان داریم.»

به گفته کارشناسان نظامی، آمریکا حدود ۳۸۰۰ کلاهک هسته‌ای دارد که از این تعداد ۱۷۵۰ کلاهک هسته‌ای بر روی موشک‌های بالستیک و بمب افکن‌های راهبردی نصب شده‌اند و ۲۰۵۰ کلاهک دیگر را نیز به عنوان ذخیره نگهداری می‌کند. آمریکا ۱۵۰ بمب اتمی نیز در پایگاه‌های پنتاگون در ایتالیا، آلمان، ترکیه و هلند دارد.

به نوشته اسپوتنیک، ترامپ در ادامه سخنان خود در جمع نظامیان آمریکایی گفت: «شما باید به قدرت کوبنده‌ای مجهز باشید … ما نیروهای مسلح را چنان قدرتمند می‌کنیم و به سطحی می‌رسانیم که قبلا حتی به آن نزدیک هم نشده بود. امیدوارم که هرگز از این سلاح‌ها استفاده نکنیم.»

ترامپ در این دیدار وعده داد که ارتش به زودی به صدها و صدها هواپیمای جدید مجهز خواهد شد و سال آینده میلادی ۱۲ کشتی جنگی جدید از جمله یک ناو هواپیمابر و سه ناوشکن مجهز به موشک‌های هدایت شونده وارد خدمت می‌شوند.

این در حالی است که رئیس جمهور آمریکا جمعه در دیدار با همتای روس خود در ژاپن، از تمایل به آغاز گفت‌وگو‌‌ها با مسکو در زمینه خلع سلاح راهبردی خبر داد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا