گوناگون

راستگرایان افراطی آلمان قصد کشتن ۲۰۰ سیاستمدار را داشتند

یک گروه راستگرای آلمانی که بیشتر اعضای آن ارتشی و پلیس بودند قصد کشتن ۲۰۰ سیاستمدار آلمانی داشتند. این گروه کیسه‌هایی برای اجساد این سیاستمداران سفارش داده بودند….

سازمان اطلاعات داخلی آلمان اسناد و پرونده یک گروه راست افراطی موسوم به “نورد کرویتس”(Nordkreuz) را در اختیار پارلمان این کشور قرار داد. اعضای این گروه عمدتا پلیس و سرباز هستند.

مقا‌م‌های امنیتی آلمان قصد دارند که اقدامات نظارتی علیه این گروه را بیشتر کنند و برای این کار نیاز به تایید و مجوز کمیسیون ویژه پارلمان آلمان دارند. ماموران امنیتی آلمان با این مجوز می‌توانند نامه‌ها و ارتباطات تلفنی مظنونین را کنترل کنند.

اسناد به دست آمده نشان می‌دهد در مورد بیش از ۳۰ نفر از اعضای این گروه تحقیقات قضایی در دست انجام است. این عده متهم هستند که برای انجام عملیات تروریستی و قتل برنامه‌ریزی کرده بودند. آنها حتی برنامه‌ریزی کرده بودند که چگونه اجساد قربانیان را نابود کنند و برای این منظور قرار بوده ۲۰۰ کیسه حمل جسد تهیه کنند.

برنامه‌ریزی برای تهیه ۲۰۰ کیسه حمل جسد به معنای آن است که این گروه برای ترور ۲۰۰ سیاستمدار آلمانی نقشه کشیده بود.

بیشتر اعضای این گروه افراطی که از طریق شبکه تلگرام باهم در ارتباط بودند، از نفرات سابق ارتش و پلیس، از جمله شماری از کارکنان سابق پلیس جنایی ایالت مکلنبورگ-فورپومن، واقع در شمال شرق آلمان بودند. اعضای گروه به تسلیحات و مهمات ارتش و اداره پلیس آلمان هم دسترسی داشتند.

دادستان شهر شورین (Schwerin)، مرکز ایالت مکلنبورگ-فورپومن، درباره سه تن از اعضای این گروه تحقیق می‌کند. این سه نفر متهم‌اند که حدود ۱۰ هزار گلوله و یک مسلسل از اداره پلیس به سرقت برده‌‌اند.

سرویس‌های امنیتی آلمان گفتند که این افراد توانسته‌اند از طریق کامپیوترهای اداره پلیس یک “فهرست مرگ” متشکل از آدرس‌های دقیق ۲۰۰ سیاستمدار احزاب سوسیال دموکرات، اتحاد دموکرات مسیحی، حزب سبزها و چپ آلمان را برای قتل تهیه کرده‌اند.

این گروه افراطی هم‌چنین فهرستی متشکل از ۲۵ هزار حامی و کمک‌کننده به پناهجویان در ایالت‌های مکلنبورگ-فورپومان و براندنبورگ نیز جمع‌آوری کرده است.

اقدام گروه راست گرای افراطی نوردکرویتس را رسانه‌های آلمانی شبیه روش “شبکه زیرزمینی ناسیونال سوسیالیست” (NSU) توصیف کردند. این شبکه که از دیدگاه‌های نازی‌ها در دوران هیتلر الهام می‌گرفت، در فاصله سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۶ میلادی هشت شهروند ترک‌تبار، یک شهروند یونانی‌تبار و یک مامور پلیس آلمان را در شهرهای مختلف آلمان به قتل رساند.

شبکه زیرزمینی ناسیونال سوسیالیست هم درباره ۱۰ هزار نفر اطلاعات جمع‌آوری کرده بود. در لیست این گروه سیاست‌مداران، مراکز نظامی و اهداف یهودیان آلمان هم بوده ‌است.

در فهرست جمع‌آوری شده شبکه زیرزمینی ناسیونال سوسیالیست نام والتر لوبکه هم بوده است. والتر لوبکه‌ فرماندار منطقه کاسل است که در نیمه‌شب ۱۲ خرداد (دوم ژوئن) در بالکن خانه محل سکوکنتش به ضرب گلوله کشته شد.

او در زمره سیاستمدارانی قرار داشت که در سال ۲۰۱۵ از سیاست مهاجرپذیری آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان حمایت کرده بود. او حمایت و پشتیبانی از پناهجویان و آوارگان را “یک اصل” برای خودش خوانده و گفته بود، هر کس که نمی‌تواند با احترام به این اصل زندگی کند، می‌تواند شهر کاسل را ترک کند.

دویچه وله

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا