زنان

سالانه به جذب ۱۰ هزار پرستار نیاز داریم

در این اوضاع وخیمی که پرستاران کشورمان سال‌هاست با آن دست به گریبانند، دولت به‌جای استخدام پرستاران، آنان را بلاتکلیف نگه‌داشته و می‌دارد تا به‌اجباری که رژیم جمهوری‌اسلامی برایشان رقم می‌زند تن بدهند.داشتن هرنوع امیدی به این دستگاه ظلم و جور برای برداشتن ولو یک گام به‌نفع پرستاران یا مطالبات دیگر قشرهای زحمتکش جامعه توهمی بیش نیست و جز منحرف کردن مسیر درست مبارزه و انحراف اذهان توده‌ها درعمل هیچ پیامدی نخواهد داشت. در سایه اتحاد و همدلی همگانی قشرهای زحمتکش جامعه می‌توان رژیم ولایی را به‌عقب‌نشینی و تسلیم واداشت و به دستاوردهایی عینی و ملموس به‌نفع زحمتکشان نائل آمد. پیروزی درگروی مبارزه دسته‌جمعی و سازمان‌یافته است. مبارزهٔ همدوش با دیگر زحمتکشان و حضور فعال‌تر و مؤثر در مبارزات جنبش سندیکایی، وظیفهٔ تأخیرناپذیر پرستاران زحمتکش و فعالان صنفی آنان است!…
به گزارش ایرنا، معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر تا سال ۱۴۰۴ بتوانیم سالی ۱۰ هزار نفر نیروی پرستاری جذب کنیم، می توانیم به استانداردهای نیروی پرستاری در کشور برسیم.
مریم حضرتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره جذب نیروی پرستاری جهت برطرف کردن مشکل کمبود پرستار افزود: زحمت و تلاش زیادی جهت جذب نیرو برای وزارت بهداشت انجام شد و بر این اساس قرار است ۱۰ هزار نفر نیرو جذب شوند که حدود ۷۰ تا ۷۵ درصد از این افراد شامل پرستاران می شوند. البته این میزان جذب پرستار نمی تواند کمبود نیروی پرستاری را به طور کامل جبران کند.
وی ادامه داد: با این حال جذب این تعداد نیروی پرستار برای سال جاری مناسب است، اما همه کمبودها در زمینه نیروی پرستاری به این وسیله جبران نمی شود.
طرح مراقبت در منزل در ۵ استان در حال اجراست
معاون وزیر بهداشت درباره اجرای طرح مراقبت در منزل نیز بیان کرد: در حال حاضر طرح مراقبت در منزل در ۵ استان با همکاری سازمان بیمه سلامت در حال اجراست. قرار است سازمان بیمه سلامت نتیجه نهایی این طرح آزمایشی را به زودی اعلام کند تا جمع بندی شود.
وی افزود: برخی استان ها به دلیل مشکلات زیرساختی نتوانستند این طرح آزمایشی را اجرا کنند و از طرف دیگر برخی استان ها مانند فارس و اصفهان هم برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کردند.
حضرتی اظهار داشت: معاونت پرستاری وزارت بهداشت به شدت اجرای طرح مراقبت در منزل را پیگیری می کند تا بتوانیم این خدمات را با پوشش بیمه ای به مردم ارائه کنیم.
پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری
معاون پرستاری وزارت بهداشت درباره پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری و همکاری و همراهی این سازمان با معاونت پرستاری وزارت بهداشت نیز گفت: سازمان نظام پرستاری یکی از بازوهای مهم معاونت پرستاری محسوب می شود و انتظار ما از این سازمان، پیگیری مسائل صنفی پرستاران از راه معقول، مطلوب و منطقی است تا مشکلات پرستاران کمتر از گذشته شده و برطرف شود.
وی ادامه داد: پیگیری مواردی مانند اخلاق حرفه ای پرستاری یکی از مواردی است که سازمان نظام پرستاری می تواند در راستای ارتقای آن تلاش کرده و به معاونت پرستاری وزارت بهداشت بیشتر از گذشته کمک کند. البته در سال های اخیر همکاری و همراهی سازمان نظام پرستاری با معاونت پرستاری وزارت بهداشت به مراتب بهتر از قبل شده است.
حضرتی بیان کرد: حرفه پرستاری ۴ رکن و پایه اصلی شامل معاونت پرستاری وزارت بهداشت، سازمان نظام پرستاری، بورد پرستاری و انجمن های علمی پرستاری است. سیاست گذاری و کارهای علمی بر عهده معاونت پرستاری، مسائل صنفی و حرفه ای بر عهده سازمان نظام پرستاری، برنامه ریزی های آموزشی بر عهده بورد پرستاری و ارتقای حرفه پرستاری و پژوهشی نیز بر عهده انجمن های علمی پرستاری قرار دارد. در حال حاضر توافق مناسب و خوبی بین این ۴ رکن و پایه اصلی پرستاری در کشور ایجاد شده است.
پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری ۲۱ تیر ماه ۱۳۹۸ برگزار می‌شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا