گوناگون

زمزمه های مذاکره با آمریکا مذاکره

در صورت موافقت نظام با آمریکا مذاکره می‌کنیم. وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی گفته: اگر «خامنه ای» اجازه دهد مذاکره با آمریکا انجام خواهد شد..

به گزارش ایرنا، محمود علوی طی سخنانی در مسجد جامع  قائم شهر گفت: رئیس جمهوری آمریکا اکنون فهمیده است که تحریم‌ها بر خلاف تصورش هیچ فایده‌ای برای آن کشور ندارد و ایران زیر فشار تحریم‌های آمریکا تن به مذاکره نخواهد داد. اگر رئیس‌جمهور آمریکا بخواهد تحریم‌ها را بردارد، نظام امکان انجام مذاکره را بررسی خواهد کرد.

وی افزود: در صورتی که خامنه‌ای، اجازه مذاکره میان ایران و آمریکا را بدهد، این کار انجام خواهد شد.وزیر اطلاعات در حالی این سخنان را مطرح کرد که پیشتر رهبر جمهوری اسلامی مذاکره با آمریکا را منتفی دانسته و آن را «سم مضاعف» دانست.
قبلا نیز آفتاب نیوز،اظهارات بهروز نعمتی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی را اعلام کرده و نوشته بود:جمهوری اسلامی همواره اهل مذاکره است: «نمونه آن موضوع هسته‌ای است که دوازده سال مذاکرات هسته‌ای را در دولت‌های مختلف داشته‌ایم.»

این نماینده مجلس در گفت‌وگو با وب‌سایت عصر ایران تصریح کرده بود: «اینکه ما با آمریکا پای میز مذاکره می‌رویم تصمیمی است که نظام باید بگیرد.»

به گفته نماینده تهران در مجلس اگر مجموعه حاکمیت به نتیجه برسند که باید مذاکره‌ای انجام شود، قطعا مذاکره با آمریکا صورت خواهد گرفت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا