حقوق بشر

دیدار جمعی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد و فعالین کارگری با خانواده آنیشا اسداللهی

آنیشا در بند ۲۰۹ زندان اوین زندانی و ممنوع الملاقات و ممنوع التماس است. با پیگیری های خانواده اش پس از دوازده روز بازداشت روز گذشته فقط حدود چهار دقیقه تماس تلفنی با خانواده اش گرفته است و این نگرانی وجود دارد که وی تحت بازجویی های سخت و غیرمعمول باشد….

آنیشا اسداللهی مدرس زبان انگلیسی است و در تجمع اعتراضی روز کارگر بازداشت و پس از سه روز با قرار کفالت آزاد شد. اما مجددا در روز ۲۸ خرداد ماموران وزارت اطلاعات وی را در راه برگشت از محل کار در خیابان بازداشت و پس از تفتیش منزل خودش و برادرش، لب تاب و برخی لوازم جانبی متعلق به برادر وی را ضبط می کنند. آنیشا در بند ۲۰۹ زندان اوین زندانی و ممنوع الملاقات و ممنوع التماس است. با پیگیری های خانواده اش پس از دوازده روز بازداشت روز گذشته فقط حدود چهار دقیقه تماس تلفنی با خانواده اش گرفته است و این نگرانی وجود دارد که وی تحت بازجویی های سخت و غیرمعمول باشد.

اکثر بازداشت شدگان روز کارگر با قرار وثیقه و کفالت آزاد شده اند. سه تن از فعالین کارگری بازداشت شده خانم ها #عاطفه_رنگریز #مرضیه_امیری و #ندا_ناجی ۶۳ روز از بازداشت شان می گذرد و با وجود اینکه بازجویی شان پس از دو هفته اول بازداشت خاتمه یافته است دستگاه امنیتی و قضایی برای فشار و آزار و اذیت بیشتر بر آنان با آزادی شان با قرار کفالت و وثیقه موافقت نکرده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا