حقوق بشر

زن و شوهر روزنامه‎نگار در زندان اوین پس از اعتصاب غذا، از تماس با هم محروم شدند

در پی انتشار خبر اعتصاب غذای «ساناز الهیاری» و «امیرحسین محمدی‌فرد»، دو عضو نشریه اینترنتی دانشجویی «گام»، تماس تلفنی و ملاقات بین این زوج زندانی از سوی مقامات زندان ممنوع اعلام شد.
این زوج که در زندان اوین محبوس هستند، از روز پنج‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۸ اعتصاب غذای خود را آغاز کرده‌ و گفته‌اند تا زمانی که به همراه سایر بازداشتیان نیشکر هفت‌تپه با سپردن وثیقه آزاد نشوند، به اعتصاب غذای خود ادامه خواهند داد.

کانال تلگرام «کمپین حمایت از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه و زندانیان ترقی‌خواه» در این خصوص نوشته‌ است: «تنها اقدام مسوولان زندان برای رسیدگی به درخواست آن‏ها، قطع تلفن‌ها و تماس‌های این زوج زندانی باهم بوده است. درحالی که ۲۲ خرداد ماه، امیرحسین محمدی‌فرد، ساناز الهیاری، سپیده قلیان و اسماعیل بخشی به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برای ابلاغ کیفرخواست منتقل شده‌اند، هنوز خبری از آزادی نیست.»

شش ماه فشار به بازداشتی‌های «شرکت کشت و صمعن نیشکر هفت‌تپه» و خانواده‌هایشان باعث شده است تا امیرحسین محمدی‌فرد، سردبیر نشریه گام برای بار سوم دست به اعتصاب غذا بزند. این در حالی است که وضعیت جسمانی ساناز الهیاری، همسرش که او هم در اعتصاب غذا است، مساعد نیست.

خواسته این زوج زندانی، آزادی خود به همراه سایر متهمان پرونده هفت‌تپه تا زمان قطعی شدن حکم دادگاه، به صورت موقت و با سپردن وثیقه است.

ایران وایر

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا