زنان

ندا ناجی و عاطفه رنگریز در زندان امنیت جانی ندارند

مسئولان زندان قرچک ورامین شنبه ۱۵ تیر ندا ناجی و عاطفه رنگریز را به دلیل نپوشیدن چادر مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند. در اثر این برخورد خشونت آمیز به غیر از ضربه‌ای که به سر ندا ناجی خورده، کتف و پای عاطفه رنگریز دچار آسیب دیدگی شده است. هردوی آن‌ها دراین‌باره به معاونت زندان قرچک شکایت کرده‌اند. سپیده قلیان، از متهمان پرونده اعتراضات هفت‌تپه نیز در اعتراض به این وقایع دست به تحصن زده است….

به گزارش سایت زمانه، ابتدا روز شنبه ۱۵ تیر نزدیکان ندا ناجی، از فعالانی که در تجمع روز جهانی کارگر در تهران بازداشت شد، اعلام کردند که ندا ناجی در طی ۲۴ ساعت دوبار مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. به گفته آن‌ها ابتدا شب ۱۴ تیر، یک زندانی عادی، ندا ناجی را هنگامی که قصد میانجیگری در درگیری میان زندانیان داشته مورد حمله قرار داده و سپس یکی از پرسنل زندان صبح ۱۵ تیر او را به‌شدت مورد ضرب و شتم قرار داده است. شدت ضربات به حدی بوده که او به بهداری منتقل شده است و به گفته نزدیکانش ضربه‌ای که به سرش وارد کرده‌اند بینایی او را با مشکل (تاری دید) مواجه کرده است.

براساس اعلام نزدیکان ندا ناجی، او در تماس تلفنی با خانواده اش اعلام کرده که شکایتی علیه زندانیان عادی ندارد اما به زودی شکایتی را علیه پرسنل زندان تنظیم خواهد کرد.

مهرانه قاسمی، مادر ندا ناجی از بازداشت شدگان تجمع روز کارگر در تهران در باره ممانعت مسئولان قوه قضاییه از آزادی دخترش توضیح داده است.

ساعاتی بعد کانال تلگرامی «اردوی کار» و «کمپین پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان روز کارگر» نیز گزارش کردند؛ علاوه بر ندا ناجی، عاطفه رنگریز هم شنبه در زندان قرچک مورد ضرب و شتم مسئولین زندان قرار گرفته و از ناحیه پا و کتف آسیب دیده است.

گفته می‌شود هر دوی آن‌ها در راه مراجعه به بهداری زندان، به بهانه نداشتن چادر توسط پرسنل زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. حمله به این دو فعال زندانی به بهانه نپوشیدن چادر خلاف اظهارات رئیس زندان قرچک است که اعلام کرده بود پوشیدن چادر در محوطه زندان اجباری نیست.

براساس گزارش‌ها هر دوی آن‌ها پس از این اتفاق شکایت خود را در این رابطه به معاونت زندان تسلیم کرده اند.‎

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا