گوناگون

مذاکرات دولت و اپوزیسیون ونزوئلا امروز از سر گرفته می‌شود

سومین دور مذاکرات بین دولت و اپوزیسیون ونزوئلا قرار است امروز (دوشنبه) در باربادوس برگزار شود….

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری بلومبرگ، هدف از برگزاری این گفت‌وگوی جدید پایان بدترین درگیری‌ها بین نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا و خوآن گوآیدو، رهبری اپوزیسیون این کشور است.

در بیانیه دفتر گوآیدو آمده است: ما زمان نامحدودی نداریم و هر روز اوضاع در حال بدتر شدن است. مردم ونزوئلا، متحدان و دموکراسی‌های سراسر جهان ضرورت برگزاری یک انتخابات شفاف و آزاد را می‌دانند.

در حالی که در این بیانیه به تاریخ و زمان دقیقی اشاره نشده، فردی مطلع از این گفت‌وگوها گفت، قرار است دور جدید گفت‌وگوها بین دو طرف روز دوشنبه آغاز شود. وزارت اطلاع رسانی ونزوئلا به این مساله پاسخی نداده است.

در حالی که فرستادگان گوآیدو به دنبال مطرح کردن موضوع برگزاری انتخابات در این گفت‌وگوها هستند، اختلاف نظرهایی در میان اپوزیسیون درباره این مساله وجود دارند که آیا مادورو می‌تواند برای برگزاری یک رأی گیری در رأس قدرت بماند یا خیر.

همچنین مشاور ویژه اتحادیه اروپا در امور ونزوئلا قرار است در روزهای آتی به این کشور برود.

وزارت خارجه نروژ نیز بر برگزاری دور جدید مذاکرات بین مقامات ونزوئلا و اپوزیسیون در باربادوس تاکید کرد و افزود: طرف‌ها برای ایجاد راه حلی هماهنگ و مطابق با قانون اساسی کشور دور هم جمع می‌شوند.

این وزارتخانه آورده است: مذاکرات ادامه داشته و ماهیتی عملی دارند، نروژ از تلاش طرف‌ها و روحیه همکاری آنها تشکر می‌کند.

نروژ ماه گذشته میلادی اعلام کرده بود، دو هیئت دولت و مخالفان ونزوئلا در دور دوم مذاکرات آمادگی خود را برای حل بحران اعلام کرده اما گشایش در این باره فعلاً قابل پیش‌بینی نیست.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا