اخبار

اصلاح طلبان نه تنها برنامه برای آینده کشور،حتی وحدت نظر هم ندارند

تا چندی پیش از حضور مستقیم مردم در صحنهٔ اعتراض‌ها و ممکن کردن تحول‌ها و تغییرهایی در جریان امور کشورمان، یعنی پیش از تظاهرات وسیع اعتراضی دی‌ماه ۹۶ و همچنین اوج گرفتن اعتراض‌های صنفی در خلال سال ۹۷،‌ نظریه‌پردازان دو جناح اصولگرا و اصلاح‌طلب به تولید و نشر انواع نظریه‌ها و توصیه‌ها به مردم، یعنی صدور نظریه‌ها، توصیه‌ها و اندرزهایی که هیچ‌کدام‌شان با واقعیت‌های کشورمان منطبق نبودند و همگی بی‌ارزش از آب درآمدند با فراغ بال و خاطری آسوده مشغول بودند. …

بهزاد نبوی، نایب رئیس مجلس ششم، در دیدار با اعضای “شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان” که امروز سه شنبه هجدهم تیر برگزار شد، نسبت به عدم شرکت مردم در انتخابات پیش رو هشدار داد و گفت : “انتخابات کم رونق شرایط ما را بدتر می کند و زمینه برای تکرار حوادث دی ماه ٩۶ مهیاء می شود.”

به گزارش رادیو فرانسه،نبوی در جای دیگری از سخنانش افزود که “انتخابات نظام [اسلامی] را بیمه می کند” و “حکومت باید این امکان را فراهم کند تا برای تأمین امنیت کشور مشارکت مردم در انتخابات بالا برود.”

نبوی از اصلاح طلبان خواست که “به فکر امنیت و مصالح کشور باشند” و حتا اگر “آنها [در انتخابات] برنده نشوند” یا “نامزد معرفی نکنند” “مهم نیست.” ولی اصلاح طلبان، به گفتۀ نبوی، نباید انتخابات را تحریم کنند. آنان به گفتۀ بهزاد نبوی “باید از مأیوس کردن مردم پرهیز کنند” حتا اگر یأس مردم “واقعیت [داشته] باشد.”

بهزاد نبوی سپس افزوده است : “مسئلۀ ما انتخابات نیست.” “مسئله این است که انتخابات کم رونق شرایط ما را بدتر می کند.” نبوی گفته است که باید همچنان از حسن روحانی دفاع کرد و دفاع اصلاح طلبان از حسن روحانی در دو انتخابات گذشتۀ ریاست جمهوری درست بوده است.

تلاش “اصلاح‌طلبان” برای فریب مردم

جلسات اصلاح طلبان با خامنه‌ای: چه کنیم «امید مردم به صندوق های رای از بین نرود»

به گزارش صدای آمریکا، رئیس «کمیته راهبردی جبهه اصلاحات» از جلسات منظم اصلاح‌ طلبان و اصول‌گرایان با رهبر جمهوری اسلامی خبر داده و یکی از محورهای آن را تلاش برای امیدوار نگه داشتن شهروندان ایران به شرکت در انتخابات دانسته است.

محسن رهامی در گفتگو با روزنامه سازندگی عنوان کرد که از دو سال پیش هفته‌ای یک بار حدود ۸ اصلاح طلب و ۸ اصولگرا به دیدار آیت‌الله خامنه‌ای می‌روند و درباره مباحثی مانند انتخابات و کاهش اختلافات بین دو جناح سیاسی گفتگو می‌کنند.

این چهره اصلاح‌طلب همچنین با اشاره به این که « فضای دلسردی حاکم شده است» از مذاکره با شورای نگهبان درباره این که « اصلا چطور مردم را امیدوار کنیم پای صندق های رای بیایند» خبر داده است.

این در حالیست که کواکبیان، عضو فراکسیون موسوم به امید مجلس ملاها با اشاره به حمایت‌های اصلاح‌طلبان از دولت روحانی اظهار داشت: زمانی ما برای حمایت از روحانی شب و روز نداشتیم اما دیگر رویمان نمی‌شود بگوییم آنقدر حمایت کردیم‌.

از اعتراضات دی ماه ۹۶ یکی از شعارهای عمده معترضان در ایران «اصلاح طلب٬ اصولگرا دیگه تمومه ماجرا» بوده و چهره‌هایی مانند محمد خاتمی اعتراف کرده‌اند تردید نسبت به بهبود اوضاع به حدی بالا رفته که با درخواست آنها هم مردم دیگر رای نخواهند داد.


اصلاح‌طلبان بجای انتخابات بفکر زندان‌ باشند!

سخنگوی قوه قضائیه گفته: محمدرضا خاتمی به دلیل ادعای تقلب در انتخابات ۸۸ به دو سال حبس تعزیری مجکوم شده است.

خبرگزاری فارس در خبری نوشت: رأی دادگاه بدوی مبنی بر محکومیت به ۲ سال حبس تعزیری به محمدرضا خاتمی ابلاغ شد. براساس اطلاعات به دست آمده مشخص شد حکم دادگاه امروز به خاتمی ابلاغ شده و خاتمی در دادگاه بدوی به تحمل دو سال حبس تعزیری به جرم نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی محکوم شده است.

اظهار بی اطلاعی وکیل مدافع!

این در حالیست که وکیل مدافع خاتمی از محکومیت موکلش به دو سال حبس تعزیری اظهار بی اطلاعی کرد.

امیرحسین‌آبادی از محکومیت موکلش به دو سال حبس تعزیری اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: حکم صادر شده ولی هنوز ابلاغ نشده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا