گوناگون

۱۶ هزار کلاس در تهران نیازمند تخریب و بازسازی هستند

مدیر کل آموزش و پرورش تهران با تاکید بر لزوم توجه به سرانه فضای آموزشی در تهران گفت: در شهر تهران ۱۶ هزار کلاس نیازمند تخریب و بازسازی هستند.

به گزارش ایسنا، عبدالرضا فولادوند در جلسه شورای برنامه ریزی استان تهران گفت: فضاهای آموزشی تهران متأسفانه هم تراز استان سیستان و بلوچستان است به ویژه در شهر تهران که ۱۶ هزار کلاس نیاز به تخریب و بازسازی دارند، این در حالیست که تراکم دانش آموزان در استان تهران نسبت به میانگین کشور بیشتر است.

وی افزود: در حالی که میانگین تراکم جمعیت دانش‌آموزان در هر کلاس در سطح کشور ۲۴ نفر است، این رقم در استان تهران ۳۲ نفر در هر کلاس است، یعنی حدود ۸ نفر بالاتر از میانگین کشوری در کلاس‌های سطح استان تهران قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: بی‌تردید بالا بودن میانگین قرارگیری دانش‌آموز در هر کلاس نسبت به سطح کشور بر کیفیت آموزشی و به وجود آمدن آسیب‌های اجتماعی که از مهمترین معضلات کشور است نقش به سزائی دارد.

فولادوند در خاتمه خاطرنشان کرد: امسال در سر جمع اعتبارات عمرانی نوسازی مدارس رقم قابل توجهی دیده شده اما استان تهران باید به صورت ویژه دیده شود تا بتوان تأمین کلاس‌های لازم در آن انجام شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا