بین‌المللی

مادورو: اگر آمریکا دخالت نکند با مخالفان به توافق می‌رسیم

رئیس جمهور ونزوئلا از نتایج مذاکرات با مخالفان دولت ابراز امیدواری کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا روز دوشنبه گفت: نسبت به نتایج مذاکرات با مخالفان امیدوار هستم.

مذاکرات بین نمایندگان دولت ونزوئلا و مخالفان با میانجیگری دولت نروژ به تازگی در باربادوس از سر گرفته شده است.

ونزوئلا از ماه ژانویه تاکنون با بحران سیاسی و اجتماعی روبرو شده است. خوان گوایدو رهبر مخالفان و رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا که با حمایت آمریکا و سایر قدرت‌های غربی روبرو است، خواستار برکناری مادورو و برگزاری انتخابات زودهنگام شده است.

رئیس جمهور قانونی و مشروع ونزوئلا تاکنون حاضر به تسلیم در برابر فشارهای غرب نشده است.

هیات های نمایندگی دو طرف روز دوشنبه وارد باربادوس شده‌اند تا مذاکرات را از سر بگیرند. دور قبلی این مذاکرات در شهر اسلو پایتخت نروژ بدون دستیابی به نتیجه مشخصی پایان یافته است.

مادورو در این باره گفت: بسیار امیدوار هستم، آنها امروز یک نشست ۵ ساعته داشته‌اند. تصور می کنم، گام به گام با صبر راهبردی می توانیم به مسیر صلح و آرامش دست پیدا کنیم.

وی افزود: یک دستور کار ۶ ماده‌ای مورد مذاکره دو طرف قرار گرفته است. اگر با حسن نیت همکاری و فعالیت کنید و آمریکا نیز دخالت نکند، مطمئن هستم که به توافق دست خواهیم یافت.

دفتر گوایدو با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: مردم ونزوئلا، متحدان ما و دموکراسی های جهان لزوم یک روند شفاف و آزاد انتخاباتی را به رسمیت می شناسند که به ما اجازه خواهد داد تا این بحران را پشت سر بگذاریم و یک آینده مفید و سودمند را برای کشور بسازیم.

تسنیم

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا