گوناگون

بی‌اعتمادی فعالان اقتصادی نسبت به نیما، سامانه مورد اعتماد دولت

یک فعال اقتصادی با انتقاد از عملکرد سامانه نیما گفت: متاسفانه اتفاقاتی که اخیرا در این سامانه رخ داد باعث بی‌اعتمادی فعالان اقتصادی شده است.

چندی پیش یکی از صرافان فعال در سامانه نیما، بعد از دریافت مبلغ ریالی از تعدادی از واردکنندگان به تعهدات خود عمل نکرد و ارزی به آنها تحویل نداد.

در این زمینه، سید حسین سلیمی در گفت‌‌و گو با اقتصادآنلاین اظهار کرد: صرافی‌‌ها محل مورد اطمینان فعالان اقتصادی و مردم هستند و از آن‌جا که این روز‌ها نوسانات ارزی و جهش آن مشکلاتی را برای فعالان ایجاد کرده، اتفاقات اخیر اعتماد عمومی را خدشه‌دار می‌کند.

وی ادامه داد: سامانه نیما یکی از سیاست‌هایی بود که دولت اصرار بسیاری بر عملکرد مثبت آن داشت و اگرچه در بعضی از بخش‌ها توانست نتایج خوبی به همراه داشته باشد، اما با اتفاق اخیر بازنگری در کارایی و عملکرد این سیاست ضروری است.

سلیمی تاکید کرد: وقتی یک سامانه رسمی از سوی دولت برای نقل و انتقال ارز معرفی می‌شود، اولین شرط آن بالا بودن میزان اعتبار و تعهد و همچنین قطعی بودن معاملات است که این موضوع درحال حاضر با ابهام و تردید مواجه شده است.

به گفته این فعال اقتصادی، با توجه به تحریم‌ها و محدودیت‌های جدی که برای واردات کالا به کشور وجود دارد، فعالان اقتصادی باید از موانع بسیاری برای نهایی کردن معاملات خود عبور کنند و اگر بعد از طی کردن تمام مراحل در مرحله آخر، صرافی به تعهداتش عمل نکند فعالان با ضرر و زیان بالایی مواجه خواهند شد.

فاطمه اکبرخانی

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا