احزاب و شخصیت‌ها

اطلاعیه صدر کمیته مرکزی فرقه دمکرات آذربایجان

یکی دو روز قبل مطلع شدم که رحیم حسین زاده از اعضای هیئت سیاسی فرقه، با نقض خشن روش های تشکیلاتی و اساسنامه ای، کسالت این جانب را بهانه قرار داده و بدون اطلاع هیئت سیاسی ـ اجرایی فرقه، روز ۶ جولای ۲۰۱۹ خود سرانه چند نفر را گردهم آورده و نام آن را به دروغ “پلنوم کمیته مرکزی فرقه دمکرات آذربایجان” نهاده است.

هموطنان گرامی!

خواهران و برادران آذربایجانی!

اعضاء و هوادران فرقه دمکرات آذربایجان!

یکی دو روز قبل مطلع شدم که رحیم حسین زاده از اعضای هیئت سیاسی فرقه، با نقض خشن روش های تشکیلاتی و اساسنامه ای، کسالت این جانب را بهانه قرار داده و بدون اطلاع هیئت سیاسی ـ اجرایی فرقه، روز ۶ جولای ۲۰۱۹ خود سرانه چند نفر را گردهم آورده و نام آن را به دروغ “پلنوم کمیته مرکزی فرقه دمکرات آذربایجان” نهاده است. اوپس از این گردهمایی، در بیانیه وقیحانه خود صدر فرقه را برکنار، هیئت سیاسی ـ اجرایی و کمیته مرکزی فرقه رامنحل و خود را به تنهایی رهبر اجرایی فرقه نامیده است!

بدینوسیله اعلام می کنم که:

۱ــ رحیم حسین زاده مرتکب خطای نابخشودگی گردیده و در جهت تفرقه و انحلال فرقه دمکرات گام نهاده است. این اقدامات را کاملا محکوم می کنم.

۲ــ جلسه ای که رحیم حسین زاده تشکیل داده در غیاب هیئت سیاسی ـ اجرایی و اکثریت اعضای کمیته مرکزی تشکیل شده است. اکثریت قاطع شرکت کنندگان در این جلسه یا از اعضای عادی فرقه بوده اند، یا اینکه اصلا عضو فرقه نبوده اند (!)، یا اینکه دهها سال است در زندگی حزبی شرکت نداشته اند.

بنابراین جلسۀ مذکور نه تنها به عنوان پلنوم کمیتۀ مرکزی اعتبار ندارد ، بلکه حتی نمی توان به هیچ وجه به شکل غیررسمی نیز آن را گردهمایی اعضای کمیته مرکزی نامید.

۳ــ استفاده از مهر تاریخی فرقه دمکرات آذربایجان در زیر بیانیه های خود سرانه رحیم حسین زاده کاملا با اصول اخلاقی و صداقت و امانت داری در تضاد است.

اعلام می کنم که روزی برای زدن مهر در زیر یک یا چند لوح سپاس و افتخار، مهر فرقه را به یکی از کارکنان فرقه (نادر) تحویل دادم . این کارمند حق نداشته مهر فرقه را در اختیار رحیم حسین زاده، یعنی شخصی که صلاحیت ندارد، قرار دهد.

۴ــ دبیر شعبۀ تشکیلات فرقه دمکرات آذربایجان وظیفه دارد که هر چه زودتر جلسه هیئت سیاسی را فرا خواند و مقدمات تشکیل پلنوم فوق العاده و وسیع کمیته مرکزی را با همکاری هیئت سیاسی فراهم کند.

تصمیمات  و تدابیر تنبیهی لازم در مورد اقدامات خودسرانه رحیم حسین زاده و سه یا چهارنفر از اعضای کمیته مرکزی و دیگرانی که به شکل فعال در جلسه کذایی مذکور با او هم آوا شده بودند در حیطه صلاحیت و اختیارات پلنوم کمیته مرکزی است،  که موظف هستند قاطعانه در مورد تک تک این افراد تصمیم گیری کنند.

واله قلی زاده ـ صدر کمیته مرکزی فرقه دمکرات آذربایجان

۱۴جولای ۲۰۱۹

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا