گوناگون

فرمانده سنتکام آمریکا: جنگ با ایران قابل اجتناب است

رئیس ستاد تروریستی فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به «سنتکام» از تلاش واشنگتن برای ایجاد ائتلافی نظامی در خلیج فارس خبر داد و گفت: جنگ با ایران قابل اجتناب است.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، «کنث مک‌کنزی»، رئیس ستاد تروریستی فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به «سنتکام» مدعی تلاش کشورش برای ایجاد ائتلافی نظامی در خلیج فارس شد.

در همین ارتباط نیز، رئیس سنتکام اعلام کرد که ما به شدت و با موضعی تهاجمی تلاش می‌کنیم تا راهکاری برای تأمین اطمینان از آزادی عبور و مرور در خلیج فارس به‌دست بیاوریم.

مک‌کنزی که در یک نشست خبری مشترک با ژنرال «فهد بن ترکی» فرمانده ائتلاف نظامی عربستان در جنگ علیه یمن صحبت می‌کرد، افزود با این اظهارات قصد ندارد هیچ کشوری را در منطقه هدف بگیرد و هدف تنها بر آزادی کشتی‌رانی در منطقه متمرکز است.

رئیس ستاد تروریستی فرماندهی مرکزی آمریکا همچنین گفت: جنگ با ایران قابل اجتناب است و ما سعی می‌کنیم که رفتار ایران را تغییر دهیم.

فرمانده تروریست‌های سنتکام که در بحبوحه تنش‌های خلیج فارس روز گذشته وارد یکی از کشورهای منطقه شده است، شب گذشته نیز ادعا کرده بود که ایران در حال تجدید نظر در محاسبات خود و ارزیابی نیات ماست.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا