حقوق بشر

گروه های حقوق بشری آمریکا علیه ترامپ شکایت کردند

اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا با انتشار بیانه ای اعلام کرد که گروه های حقوق بشری این کشور روز چهارشنبه به دلیل محدودیت های جدید دولت ترامپ برای مهاجران علیه وی به دادگاه فدرال سانفرانسیسکو شکایت کرده‌اند.

به گزارش تارنمای هیل؛ اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا، مرکز حقوقی فقر جنوب و مرکز حقوق اساسی با طرح شکایتی حقوقی، تصمیمات دولت ترامپ در مورد محدودیت های جدید علیه مهاجران را محکوم کردند.

وزارت امنیت داخلی آمریکا روز دوشنبه قانون جدیدی را برای تشدید محدودیت ورود مهاجران و پناهجویان خارجی به ایالات متحده اعلام کرده است که با اعلام این قانون جدید، کلیه مهاجران و پناهجویان خارجی که قصد پناهندگی در ایالات متحده دارند، را ملزم کرده است پیش از اعطای درخواست پناهندگی در آمریکا، در یک کشور ثالث به دنبال پناهندگی باشند.

بر اساس بیانیه گروه های حقوق بشری، شکایت آنان از دولت ترامپ به دادگاه فدرال سانفرانسیسکو ارسال شده و علاه بر این، چندین سازمان غیرانتفاعی مهاجران نیز شکایت خود علیه دولت ترامپ را به ثبت رسانده اند.

آژانس پناهجویان سازمان ملل نیز اعلام کرده است که عمیقاً نگران قانون جدید مهاجرتی دولت آمریکاست. سازمان ملل هشدار داده است که خانواده های آسیب پذیر بشدت در معرض خطر قرار دارند.

قانون جدید دولت ترامپ فشار زیادی را بر مکزیک و گواتمالا وارد خواهد کرد تا پناهجویان و مهاجران خارجی را پیش از عزیمت به سوی مرز آمریکا پذیرش کنند.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز در این باره گفت: دولت ترامپ فراتر از اختیارات قانونی خود عمل کرده و در واقع قانون را نقض کرده است.

وی افزود: رئیس جمهوری آمریکا در حال از بین بردن زندگی ها و ضربه زدن به ارزش های ماست. او قصد دارد زندگی پناهجویان و مهاجران در آمریکا را از بین ببرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا