زنان

سیاست های تاریک اندیشانه و ضد انسانی رژیم

قانون‌های قرون‌وسطایی حاکم بر میهن ما در مورد حقوق زنان بر مبنای “فقه سنتی” تدوین شده‌اند. وقتی این قانون‌های زن‌ ستیزانه در جایی صراحت نداشته باشند، قاضی‌های دادگاه‌های رژیم “فقها “به فتواهای فقهی مراجع مذهبی استناد می‌کنند که در حقیقت کوچک‌ترین قرابت و همخوانی‌ای با نیازها و مناسبت‌های جهان کنونی ندارند. قانون‌های جاری‌ای که در دادگاه‌های رژیم “ولایت فقیه” به آن‌ها استناد و اجرا می‌شوند کلیه حقوق خانوادگی و اجتماعی را از زنان سلب کرده است. اجرا کنندگان این قانون‌ها زنان را نیمه انسانی محجوب (محجبه)، ضعیف (ضعیفه) و وسیله تولید نسل قلمداد می‌کنند و اعتقاد دارند که زن نه‌تنها حق حضور آزاد و مستقل در عرصه‌های اجتماعی را ندارد، بلکه در خانواده هم باید گوش به‌فرمان مرد باشد….

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به اینکه در مورد برابری دیه زن و مرد، دیوان عدالت تصمیم گیرنده بوده، گفت: این برابری ایرادهای شرعی و مالی دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، عباسعلی کدخدایی شامگاه یکشنبه در اردوگاه سید الشهدا آبعلی طی سخنانی با اشاره به اینکه مخالف هستم که نهادها رسانه مستقل داشته باشند اظهار داشت: اگر شفاف سازی طوری باشد که فعالیت‌ها به خوبی نشان داده شوند به هیچ رسانه مستقلی نیاز نیست.

کدخدایی با بیان اینکه شورای نگهبان تنها طبق قانون تصمیم می‌گیرد و هیچ گاه در مقابل زور کوتاه نمی‌آید افزود: در خصوص موضوع برابری دیه زن و مرد، دیوان عدالت تصمیم گرفته است که به این موضوع ایرادهایی هم از لحاظ شرعی و هم مالی گرفته شده است.

وی در خصوص انتشار رد صلاحیت‌ها گفت: از لحاظ شرعی و چه از لحاظ قانونی اجازه این را نداریم که دلیل رد صلاحیت را منتشر کنیم و تنها می‌توانیم به خود فرد مشکلات را عنوان تا درصدد رفع آن‌ها تلاش شود و در تأیید صلاحیت‌هایی که صورت می‌گیرد نیز افراد برای انتخابات باید از حداقل‌ها برخوردار باشند که گاهی این حداقل‌ها وجود ندارد و رد صلاحیت می‌شوند شورای نگهبان ابزار شایسته سنجی در انتخاب یک نامزد ندارد و باید بدانید که اختیارات این شورا تا چه اندازه است زیرا شورای نگهبان تنها به اجرای مر قانون توجه دارد.

سخنگوی شورای نگهبان در رابطه با کاندیداهای پوششی عنوان داشت: ما فقط می‌توانیم صلاحیت این فرد را از زمان تعیین شده تا زمان تبلیغات بررسی کنیم و اینکه در برخی از انتخابات‌ها یک یا چند کاندیدا به نفع یک کاندید در شب انتخابات کنارگیری می‌کند، شورای نگهبان طبق قانون هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد و با توجه به اینکه قانون انتخابات کشور متعلق به دهه ۶۰ است امیدواریم مجلس شورای اسلامی هر چه سریع‌تر این قانون را اصلاح کند تا ایرادات اینچنینی رفع شود و باید از مجلس سوال شود که چرا اجرا نمی‌شود.

کدخدایی در خصوص فرآیند تأیید یا رد صلاحیت ها در شورای نگهبان نیز خاطرنشان کرد: اگر در طول بررسی صلاحیت‌ها تا زمان برگزاری انتخابات و قبل از تأیید اعتبارنامه‌ها، شورای نگهبان به اسناد و مدارکی دست یافت که صلاحیت فرد مخدوش است باید ورود کند؛ البته شورای نگهبان صلاحیت افراد را در همان دوره بررسی می‌کند و در دوره‌های آینده نیز دوباره نیاز به ثبت‌نام و بررسی صلاحیت وجود دارد که ممکن است در این دوره مدارکی به دست شورا برسد که دیگر فرد صلاحیت تأیید نداشته باشد.

کدخدایی در خصوص مدرک تحصیلی کاندیداها به خصوص نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بحث مدرک تحصیلی کاندیدا به خصوص نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تنها می‌توانیم به استعلام وزارت علوم بسنده کنیم و وزارت‌خانه مدرک‌های تحصیلی را تأیید یا رد می‌کند و ما هیچ نقشی نداریم که یکی از ایرادهای قانون انتخابات کشور در همین خصوص است در صورت تأییدنشدن و معتبر نبودن مدرک تحصیلی توسط وزارت علوم، قطعاً آرا ابطال خواهد شد و این مهم اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه طرح تابعیت فرزندی با مادر ایرانی مشکلات امنیتی و اجرایی دارد اظهار داشت: نمایندگان در گام اول بحث‌های کارشناسی را حذف کردند چرا که ما در بحث تابعیت به مسائل امنیتی خیلی توجه داریم که متأسفانه این مورد نیز حذف شده بود که ایرادهایی به این قانون گرفته شد که اخیراً رفع شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا