حقوق بشر

احضار «خسرو صادقی بروجنی» به دادگاه انقلاب تهران

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات خسرو صادقی بروجنی، روزنامه نگار و پژوهشگر کار و رفاه اجتماعی، در تاریخ ۶ مردادماه و در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست محمد مقیسه برگزار خواهد شد.
خسرو صادقی بروجنی در صفحه شخصی فیسبوک خود در مورد روند قبلی پرونده و اتهاماتش نوشته است: «یکشنبه ۶ مرداد به اتفاق وکیل پرونده (پیام ابوطالبی زنوزی) در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقسیه حاضر می‌شویم تا به اتهامات وارد شده به من (توهین به خمینی ، فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی/ خارجی) رسیدگی شود. پس از چند جلسه احضار و بازجویی در شعبه ۲ دادسرای ناحیه ۳۳ (شهید مقدس) زندان اوین، در تاریخ ۱۹ اردیبهشت ضمن تفهیم اتهام ابتدا قرار بازداشت صادر شد و سپس به قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی تغییر کرد. از زمان تعیین وثیقه تا تأمین آن و به دلیل وقفه اداری آخر هفته از تاریخ ۱۸ تا ۲۳ اردیبهشت بازداشت موقت بودم و از آن زمان تاکنون با قید وثیقه آزاد هستم.»
وی دانش آموخته‌ی کارشناسی ارشد جامعه شناسی و عضو انجمن صنفی روزنامه نگاران آزاد تهران است و در سال‌های اخیر ضمن پژوهش در حوزه‌ی مسائل کارگری و اقتصاد سیاسی ایران، مقالات متعددی را در این زمینه نوشته است. کتاب “نئولیبرالیسم در بوته نقد” مجموعه‌ای از مقالات خسرو صادقی بروجنی است که چند سال پیش منتشر شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا