گوناگون

کدام استان پایین‌ترین درآمد سرانه را دارد؟

معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه کشور گفت: سهم تولید ناخالص داخلی چهارمحال و بختیاری حدود هفت دهم درصد است یعنی درآمد خانواده‌ها بسیار پایین‌تر از بقیه استان‌ها است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، حمید پورمحمدی ظهر پنج شنبه در جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی استان، اظهار داشت: اکنون ظالمانه ترین تحریم‌های تاریخی بر علیه ملت ایران وضع شده است.

معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه کشور افزود: در سال گذشته حدود دو میلیون بشکه نفت از کشور صادر شد و امسال بودجه با ۳۰۰ هزار بشکه در نظر گرفته شده که باید ۳۵۱ میلیارد تومان از بودجه کسر شود.

پورمحمدی تصریح کرد: اکنون تمام فشارها در بودجه کشور است که سال گذشته با تمام سختی‌ها نه تنها تاب آوری خود را بالا بردیم بلکه دست به اقدامات و تحولات بزرگ در ساختار کشور زده شد.

معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه باید تلاش شود تا بودجه کشور از نفت قطع شود، گفت: اکنون منابع محدود است و چهارمحال و بختیاری بسیار با سرانه‌های کشور فاصله دارد.

حرکت در مسیر اقتصاد مقامتی و بهره گیری از ظرفیت‌ها در چهارمحال و بختیاری ضروری است

پورمحمدی بیان کرد: چهارمحال و بختیاری دارای یک درصد از مساحت و دو دهم درصد از جمعیت کشور است و سهم تولید ناخالص داخلی این استان حدود هفت دهم درصد است یعنی درآمد خانواده‌ها بسیار پایین‌تر از بقیه استان‌ها است که طبیعتاً افزایش مهاجرت از روستا به شهر شکل گرفته و زندگی سخت می‌گذرد.

معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: در این شرایط انسان بیکار است زیرا در استان سرمایه گذاری نمی‌شود به دلیل اینکه زیرساخت مناسبی در دسترس نیست.

وی بیان کرد: حرکت در مسیر اقتصاد مقامتی و بهره گیری از ظرفیت‌ها در چهارمحال و بختیاری ضروری است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا