گوناگون

رهبر اسکاتلند خواستار برگزاری رفراندوم استقلال شد

با انتخاب بوریس جانسون به عنوان نخست وزیر جدید انگلیس، رهبر اسکاتلند روز پنجشنبه خطاب به جانسون گفت: ما خواستار برگزاری رفراندوم استقلال هستیم.

به گزارش رویترز، «نیکولا استورجن» رهبر ملی گرای اسکاتلند به نخست وزیر انگلیس هشدار داد که وی، روند آماده سازی برای رفراندوم استقلال را ادامه خواهد داد؛ زیرا برنامه برگزیت جانسون به اقتصاد اسکاتلند آسیب می رساند.

استورجن وزیر اول اسکاتلند در نامه ای خطاب به جانسون نوشت: در زمان حاضر بیش از هر زمان دیگری ضروری است که در اسکاتلند گزینه جایگزین داشته باشیم.

وی افزود: دولت اسکاتلند به فعالیت ها و تدابیر خود برای آن که مردم ما یک کشور مستقل را داشته باشند، ادامه خواهد داد.

استورجن همچنین تأکید کرد که پارلمان اسکاتلند چارچوب قانونی را برای برگزاری یک رفراندوم پس از تعطیلات تابستان در نظر خواهد گرفت.

پیشتر در آخرین نشست پرسش و پاسخ پارلمان از «ترزا می» در کسوت نخست وزیر انگلیس، نمایندگان مجلس نسبت به مواضع تند بوریس جانسون نخست وزیر جدید انگلیس در رابطه با خروج این کشور از اتحادیه اروپا، حمایت تمام عیار از رئیس جمهوری آمریکا و برخورداری از عقاید اسلام ستیزانه بشدت انتقاد کردند.

«ایان بلکفورد» نماینده حزب ملی اسکاتلند از منطقه راس تأکید کرد که نخست وزیر جدید و دولت او هیچ محبوبیتی در حوزه انتخابیه وی ندارند و «مردم اسکاتلند از نخست وزیر جدید ناراضی هستند».

جانسون دیروز موفق شد پس از کناره گیری ترزا می و یک ماه نبرد سخت و پرحرف و حدیث، با کسب ۶۶ درصد آرای اعضای عمومی حزب محافظه کار، کرسی نخست وزیری انگلیس را تصاحب کند.
ایرنا

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا