ورزشی

جوانان والیبالیست ایران راهی دور پایانی رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان شدند

تیم ملی والیبال جوانان ایران با برتری قاطع سه بر صفر برابر برزیل، برای نخستین بار راهی فینال رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان شد.

به گزارش ایسنا، از ساعت ۲۰:۳۰ ؛ ۴ مرداد ماه ۱۳۹۸ تیم ملی والیبال جوانان ایران در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ بحرین به مصاف برزیل رفت و مقتدرانه ۳ بر صفر پیروز این بازی شد تا با صعود به دیدار پایانی، تاریخسازی کرده و اولین حضورش در فینال این مسابقات را تجربه کند.

شاگردان عطایی در این دیدار از ابتدای ست نخست برتری خود را به برزیل دیکته کردند و در سه ست پیاپی با نتایج ۲۵-۲۰، ۲۵-۱۴ و ۲۵-۱۷ برزیل را شکست دادند و تاریخ ساز شدند تا والیبال ایران برای نخستین بار در رده جوانان و حتی بزرگسالان، فینال رقابت‌های قهرمانی جهان را تجربه کند.

در پایان این بازی پوریا یلی با کسب ۱۸ امتیاز برای ایران، امتیاز آورترین بازیکن زمین شد. در این دیدار شاگردان عطایی برتری قاطعی در همه فاکتورها خصوصا زدن سرویس نسب به حریف داشتند. در این بازی ایران ۳۷ امتیاز از آبشار، ۵ امتیاز از دفاع، ۹ امتیاز از سرویس و ۲۲ امتیاز با اشتباهات بازیکنان برزیل کسب کرد.

این در حالی بود که برزیل هیچ امتیاز سرویسی نداشت و ۳۰ امتیاز از آبشار، ۳ امتیاز از دفاع روی تور و ۱۸ امتیاز را با اشتباهات بازیکنان ایران کسب کرد.

پیش از این بازی، در دیدار نخست مرحله نیمه ‌نهایی ایتالیا توانست با نتیجه سه بر یک روسیه را شکست داده و راهی بازی فینال شود. به این ترتیب دیدار فینال این مسابقات میان دو تیم ایران و ایتالیا ساعت ۲۰:۳۰ فردا (شنبه) ۵ مرداد ماه برگزار خواهد شد. در دیدار رده‌بندی این رقابت‌ها نیز روسیه و برزیل مقابل یکدیگر به میدان می‌روند.

بهترین نتیجه تیم ملی والیبال جوانان ایران در مسابقات قهرمانی جهان، عنوان سومی سال ۲۰۰۷ با هدایت مصطفی کارخانه است.

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان ایران گفت: مقابل برزیل تیم برتر میدان بودیم و به برتری رسیدیم.

بهروز عطایی درباره پیروزی مقابل برزیل و صعود تاریخی به فینال رقابت‌های قهرمانی جهان، اظهار کرد: از ابتدا می‌دانستیم که برزیل با تمام قوا به مصاف ما می‌آید، اما ما هم با اطلاعات کافی و آنالیز دقیق از این تیم بازی کردیم. بازیکنان ایران نسبت به برزیلی‌ها آمادگی ذهنی بهتری داشتند و توانستند بر جریان بازی سوار شوند. تیم برتر میدان بودیم و برزیلی‌ها را مجبور کردیم به گونه‌ای بازی کنند که ما می‌خواهیم.

او با اشاره به اینکه صعود به فینال یک اتفاق تاریخی است، افزود: هنوز کار ما تمام نشده و از همان روز که استارت کار را زدیم برای بهترین نتیجه بوده است. تعدادی از بازیکنانمان دیر به تیم اضافه شدند، اما هم آنها و هم سایر بازیکنان خیلی خوب بازی کردند.

عطایی درباره بازی فینال مقابل ایتالیا نیز اظهار کرد: مقابل ایتالیا هم با تمام قوا به میدان می‌رویم و اطلاعات کاملی از این تیم داریم. امیدوارم مقابل این تیم یک بازی خوب انجام دهیم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا