گوناگون

ابعاد تازه جنگ تجاری ؛ کشمکش و رقابت میان امریکا و فرانسه

تصمیم فرانسه برای اعمال مالیات دیجیتال به شرکت های فن آوری بزرگ آمریکایی با واکنش خشم آلود و مقابله به مثل واشنگتن روبرو شد.

توئیت ترامپ: ما به زودی اقدامات متقابل قابل توجه خود را درباره حماقت مکرون اعلام خواهیم کرد.به گزارش اقتصادآنلاین، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در واکنش به تصمیم فرانسه برای اعمال مالیات دیجیتال در حساب توئیتری خود نوشت: فرانسه هم اینک مالیات دیجیتالی خود را بر شرکت های فن آوری بزرگ آمریکایی اعمال کرد. تنها آمریکاست که می تواند بر این شرکت ها مالیات وضع کند. ما به زودی اقدامات متقابل قابل توجه خود را درباره حماقت مکرون اعلام خواهیم کرد.

واکنش فرانسه به تهدید ترامپ

وزیر اقتصاد فرانسه شامگاه جمعه به تهدید رئیس جمهور آمریکا درباره اعمال تعرفه بر برخی کالاهای فرانسوی واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، «برونو لو مایر» وزیر اقتصاد فرانسه شامگاه جمعه به تهدید «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای اعمال تعرفه بر برخی کالاهای فرانسوی واکنش نشان داد.وی گفت: «فرانسه برنامه خود برای اعمال مالیات بر شرکت‌های فناوری اطلاعات را به پیش خواهد بود.»

وزیر اقتصاد فرانسه افزود: «مالیات جهانی بر فعالیت‌های دیجیتال چالشی برای همه ماست. ما خواستار رسیدن به توافقی در میان کشورهای گروه ۷ هستیم. در همین حال فرانسه، تصمیمات ملی خود را نیز اجرا خواهد کرد.»

پیشتر فرانسه اعلام کرده بود که دریافت مالیات از شرکت‌های فناوری اطلاعات آمریکایی که درآمد سالیانه جهانی بیش از ۷۵۰ میلیون یورو داشته و در فرانسه نیز دست کم ۲۵ میلیون یورو فروش داشته باشند،‌آغاز خواهد کرد.

رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در پیامی در توئیتر به شدت از اقدام فرانسه در اعمال مالیات اضافی بر شرکت‌های فناوری اطلاعات این کشور در فرانسه انتقاد کرد.

ترامپ در این توئیت نوشت که «حماقت ماکرون» اقدامات متقابل علیه این کشور را به همراه خواهد داشت.ترامپ هشدار داده که آمریکا می‌تواند در پاسخ به این اقدام پاریس بر تعدادی از محصولات فرانسوی مالیات وضع کند.

وزارت بازرگانی آمریکا نیز از این اقدام فرانسه انتقاد و اعلام کرد که منتظر اعلام برنامه فرانسه برای اعمال مالیات‌های جدید است.وزات بازرگانی آمریکا این طرح پاریس را اقدامی ناعادلانه‌ای توصیف کرد که شرکت‌های آمریکایی را هدف قرار داده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا