ورزشی

تیم والیبال جوانان ایران قهرمان جهان شد

تیم والیبال جوانان ایران برای نخستین بار در تاریخ به عنوان قهرمانی مسابقات زیر ۲۱ سال جهان رسید…

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم والیبال جوانان ایران در دیدار فینال مسابقات والیبال قهرمانی جهان که در شهر منامه بحرین برگزار شد، به مصاف ایتالیا رفت با نتیجه ۳ بر ۲ به پیروزی رسید تا برای نخستین بار جام قهرمانی زیر ۲۱ سال جهان را بالای سر ببرد.

براساس این گزارش، شاگردان بهروز عطایی در ست نخست با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ از حریف شکست خوردند، ولی با پیروزی ۲۵ بر ۱۷ در ست دوم به جریان بازی برگشتند.

آنها ست سوم را هم فوق‌العاده آغاز کردند و ۸ بر ۲ از ایتالیا که خولیو ولاسکو را به عنوان مدیر فنی در اختیار داشت، پیش افتادند و در نهایت ۲۵ بر ۲۳ برنده شدند تا تنها یک ست برای پیروزی و قهرمانی جهان فاصله داشته باشند.

ایتالیا در ست چهارم با تکیه بر دفاع روی تور بهتر و اشتباهات بیشتر بازیکنان ایران با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ پیروز شد تا سرنوشت تعیین قهرمانی به ست پنجم کشیده شود.

بازی در ست پنجم پا به پا پیش رفت، ولی تیم ایران در نهایت ۱۵ بر ۱۲ برنده شد تا برای نخستین بار در تاریخ، قهرمان مسابقات زیر ۲۱ سال جهان شود.

تیم کشورمان در مرحله دوم مسابقات برابر همین تیم ایتالیا با نتیجه ۳ بر یک شکست خورده بود و با پیروزی در بازی امشب از حریف اروپایی خود انتقام گرفت و قهرمان جهان شد.

پیش از این دیدار تیم برزیل با غلبه بر روسیه به عنوان سومی مسابقات رسید و تیم آرژانتین توانست با شکست دادن چین در جایگاه پنجم قرار بگیرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا