فرهنگی

دومین روز تجمع بازنشستگان فرهنگی متشنج شد

آزادی فعالان صنفی از بند و زندان رژیم و توقف خصوصی‌سازی، دو خواست مهم مبارزان جنبش کارگری، جنبش دانشجویی، جنبش زنان، و همچنین معلمان مبارز کشورمان در دو سال اخیر بوده‌اند. رژیم در مقابل این خواست‌ها و پاسخ به آن‌ها همواره سیاست اعمال فشار و سرکوب را به‌کار برده است. بی‌پاسخ گذاشتن مطالبات فرهنگیان باز نشسته و بازداشت فرهنگیان و اخراج فعالان صنفی معلمان نمونه‌ای روشن رفتار رژیم ولایت فقیه در برخورد با خواست‌های مردمی است…
برپایه گزارش های انتشار یافته،جمعی از بازنشستگان فرهنگی امروز یکشنبه ۶ مرداد در اعتراض به وضعیت معیشتی خود و برآورده نشدن مطالباتشان برای دومین روز متوالی مقابل سازمان برنامه و بودجه در تهران تجمع اعتراضی برپا کردند. بازنشستگان در این اعتراضات به عدم دریافت پاداش بازنشستگی خود معترض هستند. معترضان می گویند که مشکلاتشان جدید نیست و حدود ۱۰ ماه است که خواهان رسیدگی به آن هستند. برخی تصاویر منتشر شده حاکیست که این تجمع با دخالت ماموران با تنش همراه شده است. تجمع اعتراضی بازنشستگان روز گذشته نیز با شعار «فریاد فریاد از این همه بیداد» مقابل سازمان برنامه و بودجه برگزار شده بود.

بازنشستگان فرهنگی سال ۹۷ که روز گذشته نیز در همین مکان حاضر شده بودند، خواستار پرداخت پاداش پایان خدمت خود هستند و می‌گویند: تاخیر در پرداخت مطالبات بازنشستگان، زندگی آنها را با دشواری مواجه می‌سازد. به گزارش ایلنا، از قرار معلوم، امروز معاون سازمان برنامه و بودجه در جمع معترضان حاضر شده و توضیحاتی ارائه داده است؛ بازنشستگان در این رابطه می‌گویند: نباید بار کمبود بودجه دولت بر دوش بازنشستگان بیفتد؛ آنهم معلمان بازنشسته که سی سال کار تعلیم تربیت دانش‌آموزان مملکت را برعهده داشته‌اند. آنها معتقدند؛ هر روز تاخیر، قدرت خرید مطالبات را کاهش می‌دهد و بازنشسته از این لحاظ متضرر می‌شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا