گوناگون

۲۰ کشته و ۵۰ مجروح؛ کابل انتخابات خونینی را تجربه می کند

شمار تلفات انتحاری روز گذشته کابل، به ۲۰ کشته و ۵۰ مجروح افزایش یافت. در میان کشته شدگان، چهار نیروی امنیتی و ۱۶ غیرنظامی دیده می شوند . هفت نیروی امنیتی و ۴۳ غیرنظامی دیگر مجروح شدند.
کابل- ایرنا- شمار تلفات انتحاری روز گذشته کابل، به ۲۰ کشته و ۵۰ مجروح افزایش یافت. در میان کشته شدگان، چهار نیروی امنیتی و ۱۶ غیرنظامی دیده می شوند . هفت نیروی امنیتی و ۴۳ غیرنظامی دیگر مجروح شدند. کابل به شنیدن صدای انفجارهای بزرگ عادت دارد اما با صدای انفجار دیروز پایتخت افغانستان مقابل دفتر معاون اشرف غنی در اولین روز از تبلیغات چهارمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، دودی از شایعه و شائبه نیز همراه شد.
هنوز دود برخاسته از انفجار در افق ها محو نشده بود که شماری از حامیان نامزدهای انتخاباتی، صالح را به خود زنی متهم کرده بودند اما ، ادامه درگیری ها به مدت ٨ ساعت و تا بامداد دوشنبه، خبر از فاجعه ای بزرگ می داد. کسی برای خودزنی راه فاجعه را برنمی گزیند.
صبح روز دوشنبه «نصرت رحیمی» سخنگوی وزارت داخله افغانستان در صفحه فیسبوک خود خبر از یک فاجعه داد: ۲۰ کشته و ۵۰ مجروح. این نمی تواند خبر خوشی برای مردمی باشد که خود را برای مشارکت در یک رویداد سیاسی مهم در ششم مهرماه سال جاری آماده می کنند.
اولین روز از کارزارهای تبلیغات انتخاباتی در پایتخت افغانستان رنگ خون گرفت. از کابل تا اسلام آباد، تا سازمان ملل؛ همه فاجعه ای را محکوم می کنند که کسی تا این لحظه مسئولیت آن را نپذیرفته است.
زندگی در کابل همیشه با بوی خون و باروت عجین است. چند ساعت از انفجار دیروز نگذشته است که باز هم شور انتخابات در این شهر پرحادثه جاری است . طرفداران نامزدهای انتخاباتی برای به کرسی نشاندن صلح و آرامش به جای خنگ و خونریزی ، به خیابان آمده اند.
عصر یکشنبه دفتر سیاسی «امرالله صالح» در شمال چهار راهی شهید هنگرها کابل مورد حمله انتحاری قرار گرفت.
به صالح آسیبی وارد نشده است اما ساختمان های اطراف محل انفجار متحمل خسارت شدند.
صالح معاون اول انتخاباتی محمد اشرف غنی رئیس جمهوری فعلی افغانستان و نامزد چهارمین دوره این انتخابات است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا