جوانان

برخورد با جوانان بیکار که در پیاده‌رو موسیقی…

نوبت برخورد با جوانان بیکار که در پیاده‌روها موسیقی اجرا می‌کنند، رسید. فرماندار دولت تدبیر و امید در تهران مدعی شد: گروه‌های موسیقی که در خیابان‌ها اقدام به اجرای موسیقی می‌کنند برای فعالیتشان باید مجوز داشته باشند!…

عیسی فرهادی در مورد فعالیت موسیقی‌های خیابانی و افرادی که در مبادی ورودی و خروجی متروها اقدام به اجرای موسیقی زنده می‌کنند اظهار کرد: هرگروه موسیقی و کنسرتی که قصد فعالیت در سطح شهر را دارد باید از وزارت ارشاد و دستگاه های مربوطه مجوز داشته باشد. فرماندار تهران تصریح کرد: موسیقی‌های خیابانی به نحوی تبدیل به تکدی گری نوین شده است و برای برخی مردم و خانواده‌ها مزاحمت ایجاد می‌کند. اگر این گروه‌های موسیقی مجوز نداشته باشند کارشان غیرقانونی است.

بهارنیوز: جناب فرماندار دولت تدبیر و امید (که در دولت احمدی‌نژاد نیز معاون استاندار تهران و استاندار البرز بود!)، که اینگونه به راحتی امر به مقابله تلویحی با سیل جوانان بیکار اما با استعداد ایرانی می‌کند توضیح نداده که دولت متبوعش برای میلیون‌ها جوان ایرانی که با وجود داشتن مدارک تحصیلی عالی، از بیکاری رنج می برند و برای امرار معاش ناچارند به لطایف‌الحیل از طریق مسافرکشی، خوانندگی در خیابان‌ها و … درآمد‌ی حداقلی کسب کنند، چه کاری کرده است جز دادن وعده و شعارهای توخالی؟

اینکه گروه‌های دو سه نفره از جوانان بیکار اما با استعداد، در پیاده‌روها اقدام به نواختن موسیقی می‌کنند و خود مردم (و نه دولتی‌ها) برای تشکر و قدردانی از هنرنمایی و تلاش آنان، مبالغی را در داخل ظرف یا کیفی که آن گروه جلوی محل کارشان قرار داده‌اند، می‌اندازند، چه تنگنایی برای دولتمردان تدبیر و امید!! ایجاد می‌کنند که استارت برخورد قهری با آنان را کلید می‌زنند؟

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا