حقوق بشر

نامه صدها هنرمند و نویسنده در حمایت از ارس امیری

بیش از ۳۵۰ تن از هنرمندان نویسندگان ایرانی طی نامه ای به سران قوای جمهوری اسلامی خواستار بازبینی در حکم صادره برای ارس امیری شده اند.

در نامه ی منتشر شده ضمن معرفی ارس امیری به عنوان یکی از حامیان و مدافعان هنر و فرهنگ ایرانی در عرصه ی بین المللی، درخواست شده نسبت به صدور حکم ده ساله حبس برای وی تجدید نظر شود. در میان امضا کنندگان این نامه اسامی چون بهزاد فراهانی، قطب الدین صادقی، مراد فرهادپور، لیلی گلستان، سیامک گلشیری ، پرستو فروهر، قشنگ و ارژنگ کامکاربه چشم می خورد.
ارس امیری فعال فرهنگی و دانشجوی دانشگاه کینگستون لندن و کارمند شورای فرهنگی بریتانیا است که سال گذشته به هنگام سفر به ایران بازداشت و به ۱۰ سال زندان محکوم شد. پیشتر وی با انتشار نامه ای سرگشاده به ریاست قوه ی قضاییه جمهوری اسلامی تمام اتهامات وارده از سوی نهادهای امنیتی را رد کرده بود.

متن نامه ی هنرمندان و نویسندگان ایرانی به سران قوا بدین شرح است.

ریاست محترم قوه قضائیه، آقای ابراهیم رئیسی

ریاست محترم جمهور، آقای حسن روحانی

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی، آقای علی لاریجانی

نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی

مرز و بوم نشانی از تاریخ و پویایی فرهنگ آن و برآمده از باورها، سنتها وآداب مردم آن است که هنرمندان ایران آن را نواخته، نگاشته و ترسیم میکنند. هنر مانند هر عرصه دیگری، برای حیات خود نیاز به مدافعان و حامیانی دارد و خانم ارس امیری یکی از جوانان خوش آتیه ای است که با ارائه هنر و فرهنگ ایران درعرصه بین المللی، سهم بسزایی در یادآوری تاریخ و فرهنگ این کشور و احترام به آن در میان مردم جهان داشته و دارد. ما به عنوان اعضای جامعه فرهنگی و هنری این مرز و بوم که همواره در سختیها و خوشیها در کنار مردم عزیزمان و همراه آنان بوده ایم، خواهان حمایت از هنر و تمامی کسانی هستیم که به آن عشق میورزند و درشناخت و معرفی آن نقش دارند. افرادی چون ارس امیری که هنر شایسته حمایت وقدردانی اند، نه زندان و تهمت و ، ایران را به مردم جهان میشناسانند محرومیت. ما از شما می خواهیم نسبت به بازنگری در صدور حکم ده ساله حبس برای خانم ارس امیری اهتمام نمایید تا ضمن حمایت از جامعه فرهنگی و هنری ایران و اعضای آن در داخل و خارج از کشور باعث دلگرمی و اشتیاق کسانی شوید که هر کدام به زعم خود سهمی در معرفی و حفظ ارزشها، آداب و هنر این سرزمین دارند.

جمعی از هنرمندان و نویسندگان

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا