بین‌المللی

کوبا: جامعه جهانی به اقدامات خصمانه آمریکا علیه هاوانا پایان دهد

وزیر خارجه کوبا از جامعه جهانی خواست تا مانع از تداوم اقدامات خصمانه واشنگتن علیه کوبا و مردم این کشور منطقه آمریکای لاتین شود.

به گزارش شبکه تله سور، برونو رودریگز روز گذشته ضمن تاکید بر اینکه آمریکا همگرایی کوبا و مردمش را هدف قرار داده است، از جامعه جهانی خواست تا اقداماتی را در راستای پایان دادن به سیاست های خصمانه آمریکا علیه هاوانا انجام دهد.

رودریگز در صفحه توییترش نوشت: جامعه جهانی باید اقداماتی را در راستای پایان دادن به بی مسئولیتی های دولت کنونی واشنگتن انجام دهد.

این مقام ارشد کوبایی اقدام اخیر دولت آمریکا در جلوگیری از ورود سوخت به کوبا را محکوم کرد.

رودریگز در ادامه این توییت نوشت: اقدامات خصمانه اقتصادی آمریکا علیه کوبا افزایش یافته است. واشنگتن فعالیت های غیرقانونی از جمله رهگیری و تعقیب کشتی های کوبایی و همچنین تهدید شرکت های بین المللی کشتیرانی و بیمه برای عدم همکاری با دولت هاوانا را محکوم می کند. این طرحی خصمانه علیه مردم کوبا است.

این توییت وزیر خارجه کوبا در حالی منتشر شده است که دولت دونالد ترامپ در سال جاری اقدامات علیه دولت هاوانا را تشدید کرده است. کاخ سفید با تحریم ها و فشارهای اقتصادی به دنبال آسیب زدن به کوبا است.

چند روز پیش میگل دیاز کانل رئیس جمهوری کوبا دولت آمریکا را به تلاش برای عدم انتقال سوخت به کوبا از خارج با هدف ایجاد نارضایتی عمومی و اغتشاش در این کشور متهم کرد
ایرنا

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا