جوانان

بسیاری از روستاییان به دلیل نداشتن شغل مناسب دست به مهاجرت می‌زنند

دهقانان میهن ما، در کنار زحمتکشان شهر و قشرهای میانه حال، بیشترین لطمه‌ها را از سیاست های ارتجاع حاکم متحمل شده‌اند، و از این جهت به لحاظ عینی و از نقطه نظر منافع طبقاتی با برنامه های اقتصادی- اجتماعی رژیم ولایت فقیه در تقابل قرار دارند. با توجه به این واقعیت ها، لزوم توجه به زندگی دهقانان و اهمیت بازتاب خواسته ها و منافع به حق آنان در اولویت مبارزه و کارحزب ها و نیروهای ملی و مترقی قرار می گیرد. باید با پیگیری در جهت تقویت نقش و جایگاه جنبش دهقانی و احیا و بازسازی آن متناسب با اوضاع کنونی اقدام  و تلاش کرد….

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از روستاییان به دلیل عدم وجود شغل در مناطق روستایی به حاشیه شهرها مهاجرت کرده‌اند

به گزارش  ایلنا، علیرضا ابراهیمی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۸ مرداد) مجلس شورای اسلامی در موافقت با  یک فوریت طرح اصلاح قانون حمایت از تولید و اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال رونق تولید، گفت: همه باید در این سال تلاش کنیم تا به فرمایشات مقام معظم رهبری برای حمایت و رونق تولید جامه عمل بپوشانیم.

نماینده مردم آزادشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در روستاها زیرساخت‌های لازم همانند آب، برق، گاز، مخابرات و اینترنت وجود دارد، افزود: متأسفانه علیرغم وجود تمامی زیرساخت‌ها برای اشتغال و توسعه اقتصاد آنها برنامه‌ریزی لازم صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: بسیاری از روستاییان به دلیل عدم وجود شغل در مناطق روستایی به حاشیه شهرها مهاجرت کرده‌اند که در حال حاضر ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین در کشور وجود دارد و باید ساماندهی شوند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید سرمایه در گردش در روستاها ایجاد شود، تصریح کرد: حلقه گم شده روستاها، اشتغال است که باید با طرح‌های حمایتی در این مناطق اشتغال مناسب ایجاد کرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا