گوناگون

محمدعلی نجفی به اعدام محکوم شد

سخنگوی قوه‌قضاییه: رای پرونده قتل میترا استاد صادر شد و امروز به وکلا ابلاغ شده است. در کیفرخواست ۳ عنوان اتهامی اعلام شده است که دادگاه متهم را در دو موضوع مجرم شناخته و قتل عمد را محرز دانسته و حکم قصاص صادر کرده است. در خصوص حمل سلاح غیر مجاز دو سال حبس محکوم کرده است.

 کلمه: غلامحسین اسماعیلی٬ سخنگوی قوه قضائیه٬ امروز (سه شنبه) خبر داد که محمد علی نجفی، شهردار پیشین تهران، به قصاص محکوم شده است.

به گفته اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره حکم پرونده محمدعلی نجفی رای پرونده قتل میترا استاد صادر شده و امروز به وکلا ابلاغ شده است. در کیفرخواست ۳ عنوان اتهامی اعلام شده است که دادگاه متهم را در دو موضوع مجرم شناخته و قتل عمد را محرز دانسته و حکم قصاص صادر کرده است. در خصوص حمل سلاح غیر مجاز دو سال حبس محکوم کرده است.

او همچنین گفت که دادگاه، نجفی را از اتهام «صدمه غیرموثر در قتل» [ضرب‌وشتمی که جدا از مسئله قتل انجام شده] تبرئه کرده است.

میترا استاد، همسر محمدعلی نجفی، روز سه‌شنبه ۷خرداد در محل سکونتش واقع در سعادت آباد بر اثر شلیک گلوله به قتل رسید. ساعاتی پس از انتشار این خبر محمدعلی نجفی به قتل همسرش اعتراف کرد، اما گفت که «من به قصد کشتن نرفتم و می‌خواستم بترسانمش.»

پیش از این اتهامات نجفی «قتل عمد» میترا استاد، «حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز» و «ایراد صدمه بدنی عمدی» با تقاضای اولیای دم مبنی بر قصاص اعلام شده بود.

نجفی و وکلایش اتهام قتل عمد را رد کرده و گفته‌اند که تیرها در حین درگیری او با میترا استاد شلیک شده است.

سخنگوی قوه قضاییه همچنین در ادامه تاکید کرد که حکم غیرقطعی و قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا