گوناگون

در پرداخت هزینه آب و برق سفارت‌خانه‌ها هم دچار مشکل شده‌ایم

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به ادعای اخیر برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران مبنی بر اینکه ایران تحریم غذا و دارو نیست، گفت: این نوعی بازی با بندهای مختلف تحریمی است، ایران تحریم پولی و بانکی است یعنی نه تنها برای انتقال یک مریض به خارج از کشور و پرداخت هزینه بیماران نیازمند دارو و درمان تحریم هستیم که در پرداخت آب و برق سفارت‌خانه‌ها هم مشکل ایجاد شده است.

وی با تاکید بر این که آمریکایی‌ها سفسطه می‌کنند، گفت: اخیرا پمپئو وزیر خارجه آمریکا گفته می‌خواهد با ملت ایران صحبت کند حال این که ملت ایران او را فرد صادقی نمی‌دانند؛ پمپئو تنها به دنبال راه‌انداختن جنگ روانی است. آمریکا شاهراه‌های مالی و بانکی را بسته و در قبال آن به ملت ایران فشار وارد می‌کند. این که ما اکنون در تامین نخ بخیه مشکل داریم و یا موارد این چنینی همه به خاطر تحریم در تبادلات بانکی است.

به گزارش ایسنا، فلاحت پیشه ادامه داد: تحریم‌های فعلی سخت‌تر از تحریم‌های زمان جنگ است البته که اثر بخشی آن در قبال ایران کمتر از آن زمان می‌باشد چون ایرانی‌ها ۴۰سال است که با تحریم نهادینه شدند و راه‌های دور زدن را آموختند. از آن طرف هم بخش اعظم نیازهای استراتژیک کشور در داخل تولید می‌شود؛ نمونه آن در بحث دارو است که ۹۵درصد دارو را در داخل تولید می‌کنیم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا